آدام همتی: بله، پدربزرگم باعث پرسپولیسی‌ شدنم شد

ورزش سه نوشت: بازیکن سابق پرسپولیس به دفاع از دوران حضورش در این تیم و در نهایت پارس جنوبی و حضور در لیگ آذربایجان پرداخت.

آدام همتی نیز یکی از بازیکنانی بود که هیچگاه نتوانست از زیر نام پدربزرگش خارج شود و همیشه سایه او را در کنایه‌های مربوط به حضورش در پرسپولیس متوجه خود می‌دید. با این حال او بعد از جدایی از پرسپولیس و حضوری کوتاه در پارس جنوبی، اکنون راهی لیگ آذربایجان شده و به توضیح درباره برخی اتفاقات این دوران پرداخته است.

نقش سعید راد در پرسپولیسی شدن آدام همتی
اولین بار به ایران آمدم یک سفر تفریحی بود. پدر بزرگم بودم به اردوی پرسپولیس دعوت شده بود. وقتی این اتفاق افتاد از من دعوت کرد که همراهش بروم و چون کلا پرسپولیسی هستیم از این فرصت استقبال کردم. برای اولین بار آقای برانکو را دیدم و صحبت این پیش آمد که فوتبال بازی می‌کنم و برانکو دعوت کرد در جلسه ریکاوری با تیم تمرین کنم. بعد از چند جلسه تمرینی، یک بازی دوستانه داشتیم که 20 دقیقه فرصت بازی داشتم و برانکو از عملکردم خوشش آمد. بعد از آن بازی آقای خوردبین به پدربزرگم زنگ زد و گفت که برانکو قصد دارد با آدام قرارداد ببندد و متاسفانه چون در کانادا قرارداد داشتم نتوانستم امضا کنم. برانکو اصرار داشت که قراردادم را فسخ کنم و آخر فصل به ایران برگردم. دوباره یک تست 4 هفته‌ای را پشت سر گذاشتم و در اردوی اوکراین شرکت کردم و آقای برانکو تصمیم گرفت با من قرارداد ببندد و وقتی این اتفاق افتاد داستان من در پرسپولیس و فوتبال ایران شروع شد.

دلیل کم بازی کردن در پرسپولیس
 خود برانکو در جلسات خصوصی گفت شخصیتش جوری نیست که به سفارش کسی بازیکن قبول کند و به تیمش بیاورد و اگر من را در تیم خواست به خاطر توانایی‌های فنی خودم بود نه درخواست پدربزرگم. اینکه می‌گویند من کم بازی کردم اینطور نیست، 20 بازی انجام دادم و در بازی‌های بزرگی مثل السد یا کاشیما در فینال لیگ قهرمانان حضور داشتم. در مقطعی مینیسکم پاره شده بود ولی چون تیم بازیکن نداشت با درد بازی می‌کردم و بعد که پنجره باز شد و بازیکنان اضافه شدند با مشورت برانکو پایم را عمل کردم. در پایان فصل هم که برانکو رفت. مدیون برانکو هستم و یک مربی استثنایی است و اگر بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران نباشد قطعاً یکی از بهترین‌هاست.

درباره کالدرون حرف نمی‌زنم
 در مورد کالدرون باید بگویم احترام زیادی برایش قائلم، یک مربی بزرگ است و قبلاً بازیکن بزرگی بوده و جام جهانی را دیده است. در شخصیت من نیست که پشت سر کسی حرف بزنم. با اینکه با هم مشکل داشتیم ولی به من و پرسپولیس کمک کرده. دیگر همه می‌دانند ماجرای من با کالدرون چه بود و لزومی ندارد در موردش صحبت کنم و حرف‌هایم را رو در رو به خودش گفتم و الان هم هرجا هست برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

حضور در پارس جم و جدایی زودهنگام
 پیوستنم به پارس جم به خاطر حضور آقای افاضلی بود و می‌دانستم با برانکو همکاری داشته است و یک مربی با دانش و به روز است. افاضلی به خاطر چند پسته بودن مرا انتخاب کرد ولی در پست اصلی و تخصصی خودم بازی نکردم ولی به خاطر افاضلی و تیم این کار را انجام دادم. زمان قرارداد با پارس دو نفر به جای مدیرعامل آن را امضا کردند و مهر باشگاه دست آنها بود. وقتی مدیرعامل آمد چند وقت بعدش برکنار شد. هیچ کجای دنیا نمی‌بینید یک بازیکن 8 ماه در تیم تمرین، بازی و زندگی حرفه‌اش را بگذراند اما هیچ ریالی دریافتی نداشته باشد. افاضلی هم به خاطر همین جدا شد و رفت چون دروغ شنید و صداقت ندید. این 10 درصدی هم که اواخر حضورم گرفتم به خاطر حمایت پورموسوی بود که پای تیم ایستاد و برای ما با مدیران باشگاه روبرو شد و جنگید تا پول ما را بگیرد و از او که یک مرد واقعی است ممنونم. به نظرم مدیران باشگاه حمایت لازم را نداشتند وگرنه پورموسوی می‌توانست تیم را نگه دارد و سقوط نمی‌کردیم. این اواخر خبر داده بودند 900 میلیون در حساب باشگاه پول وجود دارد ولی خطیب آن را عمداً بین بازیکنان توزیع نمی‌کند و نمی‌دانم دلیل این کارش چه بود چرا که آن پول حق بازیکنان بود.

پذیرفتن پیشنهاد سومقاییت
 سومقاییت را به خاطر مهدی شریفی انتخاب کردم. مهدی دوست خوبم و هم تیمی من در پرسپولیس بود و وقتی به سومقاییت رفت خیلی از این تیم و جو و فضای حرفه ای آن تعریف کرد و برایم جالب بود و وقتی پیشنهادش به دستم رسید با راهنمایی مهدی به این تیم آمدم و امیدوارم دوران موفقی داشته باشم.

255 41

کد خبر 1425312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • GB ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
    0 0
    بعد از بازيكنان سكو نشين اوكراينى اين يكى هم از دلايل سالم بودن برانكو در پرسپوليس بود!!! دلالى شاخ و دم دارد!!؟