۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در چهارمحال و بختیاری در حال احداث است

ایرنا نوشت: مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۴۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در استان در حال احداث است که در کنار احداث شبکه ریلی تحول چشمگیری در حوزه‌ راه‌های استان طی سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

حسینعلی مقصودی  افزود: تا قبل از دولت یازدهم ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده بود، اما در هفت سال گذشته طول بزرگراه‌های استان به ۲۷۰ کیلومتر افزایش یافته است.
 وی ادامه داد: ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه در حال احداث در استان نیز تا ۲ سال آینده به طور کامل بهره‌برداری می‌شود.
مقصودی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در خصوص حمایت‌های اعتباری دولت در حوزه راه‌ها در ردیف استان‌های نخست قرار دارد، تصریح کرد: این حمایت‌ها سبب شده است تا در حال حاضر ۳۰ طرح راهسازی در استان شکل گیرد و با اختصاص اعتبار مناسب با جهش خوبی در حال تکمیل باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری همچنین از ۱۱ کیلومتر تونل در دست احداث در استان خبر داد و گفت: تونل‌های کره‌بس ۱ و ۲، چهارطاق، فارسان- دشتک، گورمیزه، چری وزره از جمله این تونل‌ها است که با توجه به توپوگرافی کوهستانی استان با سختی و تلاش دوچندان در حال احداث است.
مقصودی ،از شتاب‌بخشی به طرح اتصال استان به راه‌آهن سراسری خبرداد و گفت: تلاش می‌شود این طرح تا پایان عمر دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد و هم اینک پیمانکاران در تمامی قطعات این طرح مشغول کار هستند و ۳۰۰دستگاه ماشین‌آلات راهسازی در این قطعات به کار گرفته شده است.
وی به طرح‌های قابل افتتاح این اداره‌کل در هفته دولت نیز اشاره کرد و گفت: احداث فضای سبز محله ابومحمد، جمع‌آوری آب‌های سطحی ناحیه غرب شهرکرد، اجرای فاضلاب حاجی‌آباد و زیرسازی و آسفالت بافت فرسوده در لردگان از جمله این طرح‌ها است که در قالب طرح‌های بازآفرینی شهری اجرا شده است.
مقصودی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۵۳ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال هزینه و برای ۲۰ نفر اشتغالزایی شده است.
به گفته وی، احداث باند دوم شهرکرد- کیان- طاقانک- شمس‎آباد به طول ۱۴ کیلومتر، احداث باند دوم محور بلداجی به سه راهی گندمان به طول ۱۲ کیلومتر، احداث باند دوم کوشکی– پل قره به طول هشت کیلومتر و احداث پل کره‌بس ۲ نیز از جمله طرح‌هایی است که عملیات اجرایی آن از هفته دولت امسال آغاز می‌شود.
گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری دارای ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۵۸ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۷۱ کیلومتر راه روستایی است.

46

کد خبر 1425404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =