عزاداران به توصیه های همیاران سلامت که در این زمینه آموزش دیده توجه نمایند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: عزاداران و شرکت کنندگان در هیئات با مسئولین هیات ها و همیاران سلامت که در این زمینه آموزش دیده اند همکاری و به توصیه های این عزیزان توجه نمایند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  سید راشد جزایری در گفت و گوی بخش خبری ۲۰صداوسیمای مرکز استان به تشریح نحوه برگزاری مراسم های عزاداری های ماه محرم و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی هیات های عزاداری ابا عبد الله الحسین (ع) پرداخت.
وی تصریح کرد: روزانه حدود ۱۵۰ بیمار با علایم مشکوک به بیماری کرونا به مراکز درمانی سرپایی استان مراجعه که از این تعداد یک چهارم آنها در مراکز درمانی بستری و پاسخ نمونه کرونای ۳۰ درصد از آنها مثبت اعلام می شود.
جزایری ادامه داد: باید تلاش کرد پروتکل های بهداشتی را رعایت و مراجعات به مراکز درمانی را کاهش داد.
وی، ضمن تقدیر از مسئولین هیئات و عزادارانی که طی این ۴ شب به خوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده اند، با توجه به دعوت برخی از هیئات عزاداری از طریق فضای مجازی برای حرکت و دسته گردانی از مردم و این مسئولان درخواست می شود همچنان به رعایت دستورالعمل های ابلاغی برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ در عزاداری های ماه محرم پایبند باشند و از حرکت دسته جات، برگزاری مراسم در فضاهای بسته حتی به تعداد محدود خودداری و الزامات مراسم ها از جمله استفاده از ماسک را رعایت نمایند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: بحث توزیع نذورات همچنان حائز اهمیت بوده و ضمن توصیه اکید به خودداری از پخت نذورات و برپایی ایستگاه های صلواتی و توزیع شربت و چایی با توجه به خیز بیماری با نزدیک شدن به فصل پاییز، از مردم درخواست می شود با رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمک نمائید تا برگزاری عزاداری های ماه محرم عامل تشدید شیوع بیماری محسوب نشود.

46

کد خبر 1425434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =