اولین محموله واکسن مننژیت توزیع شد/ تحقق پیش‌بینی‌ها برای تامین واکسن تا یک سال آینده

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع واکسن مننژیت و رفع مشکل اعزام سربازان خبر داد.

محمدی مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع واکسن مننژیت خبر داد و گفت: اولین واکسن محموله مننژیت به تعداد محدود تحویل معاونت بهداشتی وزارت بهداشت شد.

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو بیان کرد: تا نیمه شهریور به تدریج محموله‌های بعدی تحویل معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد شد تا اعزام سربازان به موقع صورت گیرد.

محمدی بیان کرد: پیش بینی‌های لازم برای تامین واکسن تا یک سال آینده انجام شده است تا کمبودی در زمینه واکسن مننژیت نداشته باشیم البته نیاز سال آینده با توجه به لغو سفرهای زیارتی به عتبات عالیات و حج تمتع کمتر خواهد بود.

پیش از این امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، درباره علت تزریق نشدن واکسن مننژیت به مشمولان خدمت وظیفه عمومی که قصد اعزام به سربازی دارند، گفت: در برخی از شهرها واکسن مننژیت از سوی وزارت بهداشت توزیع نشده است و به مشمولان خدمت وظیفه تزریق نمی‌شود.

او با بیان اینکه در زمان توزیع واکسن، تزریق آن نیز در خود پادگان صورت می‌گیرد، افزود: تزریق نشدن این واکسن خطری برای مشمولان خدمت وظیفه ندارد، چراکه شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شدت در پادگان‌ها و مراکز آموزشی رعایت می‌شوند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به دلیل رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پادگان‌ها، هیچ نگرانی برای واکسن مننژیت نخواهیم داشت.

امیر رحیمی پور در پایان یادآور شد: در اعزام شهریور ماه مشمولان سربازی نیز نبود واکسن مننژیت برای اعزام به خدمت ممنوعیتی ندارد.

۲۳۴۷۲۱۲

کد خبر 1425452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =