۱ نفر
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
توئیت ظریف پس از دیدار با گروسی

وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدارش با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران در توئیتی نوشت که بیش از ۹۲ درصد بازرسی‌ها در موارد مشابه جهانی در ایران انجام شده است.

به گزارش خبرآنلاین در ظریف در توئیتی نوشت:

دیداری بسیار سازنده با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشتم.ایران کاملا شفاف بوده است: بیش از ۹۲ درصد بازرسی‌ها در موارد مشابه جهانی در ایران انجام شده است.برخی به دنبال از بین بردن این شفافیت از طریق اعمال فشار برای بازگشایی موضوعات مختومه هستند. ما خواهان روابط عادی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستیم.

لازم به ذکر است که در دیدار امروز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکاری های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این دیدار تأکید کرد همکاری های ایران و آژانس همواره بر مبنای تعهدات بین المللی و در چارچوب فنی و حرفه ای بوده است. 

ظریف افزود :همانطور که آژانس نیز بارها تایید کرده است بیشترین همکاری ها در حوزه پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد و این مسیر میتواند در همین چارچوب ادامه پیدا کند. 

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار امیدواری کرد با حل اختلافات موجود بر اساس اعتماد متقابل، همکاری های دو طرف در چارچوب مقررات پادمانی و بر مبنای حسن نیت ادامه یابد. 

در این دیدار گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد که آژانس وظایف خود را بر اساس اصول بی طرفی و حرفه ای گری و همچنین در چارچوب صرف ملاحظات فنی انجام می دهد.

وی افزود: همکاری های بین ایران و آژانس در گذشته به نفع دو طرف بوده و با غلبه بر برخی مشکلات، می توان این همکاریها را ادامه داد.

311311

کد خبر 1425714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =