انجام هرگونه مسافرت برای برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در زادگاه پدری خطرآفرین و تشدید کننده شیوع بیماری کووید ۱۹ است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، با ابراز نگرانی از تمایل افراد برای حضور در زادگاهشان و برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا، در تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ از مردم خواست امسال عزادارهایشان را در محل سکونت خود انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر مجید شیرانی افزود: با توجه به تعطیلات اوایل هفته آتی انجام مسافرت برای حضور در خانه پدری، برگزاری دورهمی های خانوادگی و معاشرت ها و در پی آن افزایش شمار مبتلایان را در پی خواهد داشت.
وی در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۱ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۳۰ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۵ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
دکتر شیرانی گفت: هم اکنون ۱۲۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۸۱ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با ابراز خرسندی از اینکه، طی ۲۴ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش نشده است، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری را کماکان ۱۴۲ نفر اعلام کرد.
دکتر شیرانی، هم اکنون تعداد بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد و تحت مراقبت در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان را ۳۰ نفر اعلام کرد.

46

کد خبر 1425794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =