جرایم سنگین دانشگاه امیرکبیر برای تخلف امتحانی در ترم‌های مجازی

ایرنا نوشت: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از درنظرگرفتن جرایم سنگین برای تخلف امتحانی در ترم‌های مجازی این دانشگاه خبر داد و گفت: براساس گزارش‌های دریافتی تخلفات امتحانی در ترم گذشته که به صورت مجازی برگزار شد از ترم‌های عادی کمتر بود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از امیر کبیر، سیاوش خرسندی گفت: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی برگزار شد که براساس گزارش های رسیده امتحانات با دقت و صحت مناسب برگزار شد و تنها گزارش های محدودی درخصوص تخلفات امتحانی به دانشگاه ارایه شد.

وی افزود: سیاست این دانشگاه و شورای انضباطی در رابطه با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این دانشگاه درخصوص این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.

خرسندی خاطرنشان کرد: شورای انضباطی دانشگاه در کمترین زمان به گزارش های ارایه شده، رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد.

وی با بیان این که فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است، افزود: تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: شورای انضباطی دانشگاه درخصوص تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم نیز صادر می شود که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.

خرسندی تصریح کرد: ترجیح دانشگاه امیرکبیر بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی از جمله انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی نیز استفاده می کنند.
وی ادامه داد: همچنین برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید استفاده می شود.

نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخصوص اسکان دانشجویان در خوابگاه ها نیز گفت: در تابستان امسال سه فاز اسکان در خوابگاه ها داشتیم که در فاز اول یعنی تا پایان تیرماه ۲۳۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شدند.

 خرسندی ادامه داد: در فاز دوم که تا ۱۰ شهریورماه بود تعداد ۳۱۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خوابگاه ها اسکان داده شدند.

وی گفت: در فاز سوم نیز اسکان دانشجویان کارشناسی برای دروس عملی است که از نیمه شهریورماه انجام می شود که در این فاز حدود ۲۰۰ دانشجو در ۴ خوابگاه اسکان داده می شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: از ابتدای آبان ماه که دانشجویان جدیدالورود تحصیل خود را آغاز می کنند نیز خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان برنامه ریزی خواهد شد.

 خرسندی ادامه داد: دانشجویان طی دو ماه گذشته توانستند در دانشگاه حضور پیدا کنند و فعالیت پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکیملی و قراردادهای صنعتی و فعالیت دانش بنیان با وقفه مواجه نشد.

وی درخصوص تغذیه دانشجویان خوابگاهی نیز گفت: در طول تابستان از سلف های مکمل برای دانشجویانی که در خوابگاه بودند کمک گرفته شد اما به دلیل کرونا استقبال زیادی از این سلف ها نشد.

بازگشایی سلف‌های تغذیه دانشگاه از مهرماه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین اظهار داشت: سلف های دانشجویی و سلف های تکمیلی از مهرماه فعال خواهند بود.

خرسندی افزود: برای ترم آینده تحصیلی مدل ترکیبی برای حضور دانشجویان در دانشگاه طراحی شده به این ترتیب که بازه های زمانی دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: آزمایشگاه های دانشگاه در ماه های گذشته عموما باز بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانشجویان توانستند فعالیت های پژوهشی خود را در این مکان ها انجام دهند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: خوابگاه ها با ظرفیت کرونایی اسکان داده شد و ظرفیت ها برای ترم تحصیلی آینده نیز به سازمان امور دانشجویان ارایه شده است.

خرسندی یادآور شد: زمانی که برنامه ریزی آموزشی برای ترم تحصیلی جدید اعلام شود امکانات دانشجویی نیز متناسب با آن برنامه ریزی می شود.

وی تصریح کرد: در زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها موردی مبنی بر بیماری کرونا نداشتیم در ابتدای اسکان دو مورد مشکوک به کرونا بودند که پس از انجام آزمایشگاه مشخص شد که این دو دانشجو کرونا نداشتند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در اتاق های خوابگاهی اسکان یک نفره داشتیم و در موارد خاص که بسیار نادر بود اسکان دو نفره را طراحی کردیم.

خرسندی تاکید کرد: فضاهای خوابگاهی به صورت مرتب ضدعفونی می شوند و می توان گفت فضای خوابگاهی دانشگاه ایمن است.

۴۷۲۳۷
کد خبر 1425831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =