اختصاص سالانه ۴۰۰میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت شهرکهای صنعتی قزوین

خانپور گفت: از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون سالانه به شکل میانگین حدود ۴۰۰میلیارد ریال از اعتبارات دولتی برای توسعه زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین و کمک تقویت سرمایه گذاری هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حمیدرضا خانپور، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: حجم اعتباراتی که امسال برای تقویت و توسعه زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی استان اختصاص پیدا می کند نسبت به سالهای گذشته افزایش چشم گیری پیدا کرده است به طوری که در سال جهش تولید هزار میلیارد ریال در این حوزه هزینه می شود.
خانپور اظهار کرد: با ایجاد زیرساخت های لازم از قبیل احداث معابر و راه ها، آسفالت کشی و جدول گذاری، ایجاد پست های برق و شبکه روشنایی، ساخت تصفیه خانه فاضلاب، انتقال آب، ایجاد خطوط مخابراتی و فضای سبز  بستر لازم برای جذب سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی فراهم می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: در ادامه از گاز رسانی به فاز جدید شهرک صنعتی کاسپین با ۴۰میلیارد ریال اعتبار به عنوان یکی از مهم ترین طرح های زیرساختی و عمرانی شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یاد کرد که طی روزهای آینده به مناسبت گرامیداشت هفته دولت مورد بهره برداری قرار می گیرد.
او از تصفیه خانه دوم شهرک صنعتی لیا به عنوان یکی دیگر از طرح های مهم عمرانی این شرکت نام برد و گفت: این طرح نیز مراحل پایانی احداث خود را پشت سرمی گذارد و امسال به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین همچنین با اشاره به اجرای پست ۶۳کیلوولت با اعتبار ۴۳میلیارد ریالی در شهرک صنعتی خرمدشت که عملیات آن از اواخر سال گذشته آغاز شد، افزود: این طرح نیز از پروژه های بزرگ شرکت شهرک های صنعتی است و با تکمیل و بهره برداری از آن، مشکل کمبود برق برای سرمایه گذاران در این شهرک مرتفع می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه خرمدشت به لحاظ مساحت اراضی در نظرگرفته شده برای جذب سرمایه گذار بزرگترین شهرک صنعتی استان قزوین به شمار می رود، افزود: با تامین زیرساخت های مورد نیاز در این شهرک از جمله برق، راه جذب سرمایه گذاران بیشتر در آن هموار می شود.

46

کد خبر 1425837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =