واکنش کنایه آمیز مقام بلندپایه ارتش به شکست آمریکا مقابل ایران

ایرنا نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: همه دیدند آمریکا در شورای امنیت تنها ماند و به جز دومنیکن که با ذره‌بین هم نمی‌توان آن را در نقشه جستجو کرد، کشور دیگری از آن‌ها حمایت نکرد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از قرارگاه لشگر ۱۶ زرهی قزوین به خبرنگاران گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان یک مجموعه محوری با تدابیر فرماندهی کل قوا نامگذاری شد زیرا محور عملیات این نیرو در زمین است و امروز با عنایت الهی و اطاعت محض از فرامین مقام معظم رهبری، نیروی زمینی با آمادگی بالای خود توانمندی این را دارد که با همکاری سایر نیروهای مسلح پوزه هر تهدیدی را در کمترین زمان به خاک بمالد. 

وی با اشاره به ۲۳ رسته پیچیده در نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: پیچیده‌ترین این رسته‌ها نیز بخش متحرک هوایی و هوانیروز است که به یاری خدا در ای حوزه نیز قطع وابستگی کامل را داریم تا جایی که نیروی زمینی در چرخه دفاعی روی پای خود ایستاده و گوش به فرامین رهبر انقلاب دارد.

امیر حیدری توان دفاعی را یک مولفه دانست و تصریح کرد: یک وسیله دفاعی نمی‌تواند به تنهایی توان دفاعی را تکمیل کند و باید در بردها و توانمندی دارای تجهیزات مختلف باشد و امروز تاکید ما بر دقیق زن کردن، نقطه زن کردن، اتوماسیون و هوشمند کردن تجهیزات است که هر یک از اینها می‌تواند چرخه و مولفه دفاعی را تکمیل کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: امروز قابلیت و توانمندی که در موشک‌های ما وجود دارد و منحصر به فرد نیز هستند، می‌تواند به راحتی توان دفاعی جمهوری اسلامی را تامین کرده تا جایی که قدرت بازدارندگی ما را فراتر از حد انتظار برده است.

وی با اشاره به شکست اخیر آمریکا در عرصه‌های بین‌المللی، گفت: شکست آمریکایی‌ها در شورای امنیت عنایت الهی و رهبری پیامبرگونه فرمانده معزز کل قوا بود که راه را برای همه ما مشخص کرده و عقل امروز جامعه بشری رفتار آمریکایی‌ها  را برنمی‌تابد و آنها نیز روز به روز تنها و تنهاتر خواهند کرد. 

وی ادامه داد: قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی روشنگری خوبی را از کشور ما نزد سایر کشورهای جهان ایجاد کرده تا جایی که همه دیدند آمریکایی ها در شورای امنیت تنها ماندند و به جز دومنیکن که با ذره‌بین هم نمی‌توان آن را در نقشه جستجو کرد، کشور دیگری از آن حمایت نکرد و دلیل تنهایی و منزوی شدن این کشور نیز به خاطر روح استکباری، تجاوزگری و تروریستی که دارند آنها را به یک کشور تنها تبدیل کرده است .

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: امروز براساس گزارش های اعلام شده، قرارگاه لشکر ۱۶ زرهی قزوین از سطح آمادگی بالای رزمی برخوردار بوده و به همین لحاظ در آینده ماموریتی را برای این نیرو در نظر گرفته ایم.

27219

کد خبر 1425876

برچسب‌ها