۰ نفر
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
کتاب توقیف‌شده‌ای که صوتی شد

ایسنا نوشت: لیلی گلستان از ماجرای سال‌ها توقیف کتاب «زندگی در پیش ‌رو» و در نهایت صوتی شدن آن می‌گوید.

مترجم کتاب «زندگی در پیش‌ رو» با اعلام خبر صوتی شدن این کتاب که توسط آزاده صمدی خوانده شده است، درباره چگونگی صوتی شدن آن گفت: مجوز انتشار این کتاب را بعد از مدت‌ها توقیف گرفتیم و نشر ثالث آن را منتشر کرد. این نشر مدتی است که کتاب‌ها را صوتی می‌کند. حالا هم نوبت «زندگی در پیش ‌رو» رسید. خودشان خانم آزاده صمدی را انتخاب کرده بودند که انتخاب بسیار خوبی بود و ایشان کتاب را خواندند. 

او در ادامه بیان کرد: این کتاب در طی سال‌ها مدام توقیف و آزاد شد. قبل از انقلاب چاپ شده بود و وقتی چاپ شد خیلی محبوب واقع شد. بعد از انقلاب جلو چاپ مجدد آن را در انتشارات امیرکبیر گرفتند به دلیل این‌که خود افرادی که امیرکبیر را گرفته بودند به من گفتند این پسربچه‌ خیلی بی‌تربیت است و تو باید او را تربیت کنی تا ما بتوانیم کتاب را دربیاوریم. من خنده‌ام گرفت و گفتم که من بچه دیگران را تربیت نمی‌کنم، شما هم کتاب را درنیاورید. خیلی اصرار کردند که ما می‌خواهیم این کتاب را دربیاوریم، من هم گفتم که نه، درنیاورید، من این بچه را اصلاح نخواهم کرد.

گلستان در توضیحی درباره داستان «زندگی در پیش ‌رو» گفت: این کتاب درباره بچه‌ای است که در یک محله بدنام بزرگ شده و نمی‌داند پدر و مادرش کجا هستند و پیرزنی از او نگهداری می‌کند. این بچه نمی‌تواند خیلی باادب باشد و ادبیات مودبانه‌ای داشته باشد و این طبیعی است. اما متاسفانه آن‌ها قبول نکردند که من این بچه را تربیت نکنم. بعد از ۱۰ سال من رفتم و حق انتشار کتاب را از آن‌ها گرفتم و توسط ناشر دیگری کتاب منتشر شد، بعد دوباره خود ناشر لغو مجوز شد و کتاب درنیامد. بالاخره من آن را به نشر ثالث دادم و آن‌ها آن را منتشر کردند. حالا هم صوتی شده که فکر می‌کنم از آن صوتی‌های موفق شود. 

۲۴۱۲۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1425888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =