استقرار ۵۰۰واحد صنعتی با آلودگی بالا در قزوین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: بیش از ۵۰۰واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی با قابلیت پتانسیل آلودگی در زمینه آب، خاک و هوا در استان قزوین مستقر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن عباس نژاد، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن تایید خبر فوق گفت: استان قزوین با دارا بودن واحدهای صنعتی متعدد، یکی از قطبهای صنعتی کشور است که در بازار محصولات، حمل و نقل و کارآفرینی کشور نقش به سزایی دارند.
او تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن استان قزوین در نزدیکی پایتخت و دارا بودن قابلیتهای مختلف در زمینه پیشرفت صنعتی، کشاورزی، اشتغال از دیر باز مورد توجه صاحبان صنعت بوده که منجر به ایجاد بیش از ۱۴شهرک های صنعتی و استقرار بیش از ۳۰۰۰واحد صنعتی شده است که از این تعداد واحد بیش از ۵۰۰واحد دارای پتانسیل بالای آلودگی محیط زیست در استان است.
عباس نژاد ادامه داد: از این تعداد واحد مشخص شده که در ۱۳گروه صنعتی مستقر است تعداد ۱۴۶واحد خود اظهاری انجام داده،۲۲۱واحد دارای تصفیه خانه، ۱۸واحد دارای سیستمonline ، ۱۰واحد مشمول ارزیابی و ۹۷واحد دارای سپتیک تانک است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین همچنین گفت: تمام واحدهای صنعتی دارای پتانسیل آلودگی در استان تحت پایش و نظارت کارشناسان اداره کل و واحدهای تابعه بوده و به صورت شبانه روز بازدید و مورد پایش قرار می گیرد.
عباس نژاد اظهار کرد: واحدهای صنعتی استان در صورت داشتن هر گونه آلودگی و تخریب محیط زیست پس از دریافت اخطاریه و عدم رعایت قوانین و مقررات محیط زیست به مراجع قضایی ارجاع و به عنوان صنایع آلاینده جهت برخورد قانونی با آنان معرفی می شود.
در پایان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: تمام تلاش حفاظت محیط زیست استان قزوین در جهت کاهش بار آلودگی و اثرات آن در واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی و استفاده بهینه از سیستمهای کنترلی و اصلاح و بازسازی فرایندهای تولید و افزایش راندمان بهره وری با کمترین آسیب به محیط زیست و رفع آلودگی است.

48

کد خبر 1425895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =