۱۲۲۵ میلیارد ریال پروژه راهداری در استان کرمان افتتاح می‌شود

مدیرکل راهداری استان کرمان از افتتاح ۴۴ پروژه راهداری و حمل و نقل با اعتبار ۱۲۲۵ میلیارد ریال در هفته دولت امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با گرامیداشت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: انتشار اخبار موفقیت‌های دولت باعث شادابی و نشاط در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در دو بخش نگهداری راه‌ها و مدیریت حمل و نقل انجام وظیفه می‌کند گفت: در سال گذشته ۸۶ میلیارد تومان از اعتبارات استانی و ۱۵۳ میلیارد تومان از محل اعتبار ملی در استان جذب کردیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۶۸ میلیارد تومان تخصیص اعتبار در سال گذشته در استان داشته‌ایم که در حوزه راهداری و حمل و نقل هزینه شده است افزود: در حال حاضر ۵۶ کیلومتر آزادراه و هزار و ۹۴۳ کیلومتر بزرگراه در استان کرمان داریم.

وی با بیان اینکه ۷ هزار و ۶۰ کیلومتر راه روستایی در استان کرمان در حال بهره‌برداری است گفت: استان کرمان رتبه دوم وجود طول راه‌های آسفالته کشور را دارد.

حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه سال گذشته سال عمرانی برای استان بوده است افزود: تا شهریورماه امسال ۴۳۸ هزار تن آسفالت در جاده‌های استان کرمان انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۷۹۷ کیلومتر درزگیری و لکه‌گیری آسفالت در استان کرمان انجام شده است گفت: ۴ هزار و ۴۱۹ کیلومتر خط‌کشی جاده‌ها و  هزار و ۳۳۸ مترمربع تابلوی اطلاعاتی در جاده‌های استان انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل جاده‌ای ۳۲.۷ میلیون تن بار سال گذشته از مبدا استان کرمان بارگیری شده و کرمان رتبه سوم کشوری این حوزه را دارد افزود: عمده بار استان کرمان مواد معدنی، سیمان و مواد نفتی است.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار و ۳۰۰ نفر راننده در حوزه حمل و نقل باری در استان کرمان فعالیت دارند بیان کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۵۰۰ کامیون حمل بار در استان فعالیت می‌کنند.

حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا افت چشمگیری در میزان سفرها ایجاد کرده و حدود ۴۸ درصد تعداد مسافرین کاهش پیدا کرده است افزود: در استان کرمان ۵ هزار و ۱۰۰ راننده در حوزه جابه‌جایی مسافر فعالیت می‌کنند و ۲ هزار و ۲۷۰ خودرو سواری کرایه و ۷۲۰ دستگاه اتوبوس و ۸۲۰ دستگاه مینی‌بوس در استان کرمان جابه‌جایی مسافر را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه پایانه مسافربری شهرستان سیرجان در هفته دولت به بهره‌برداری رسید افزود: در حال حاضر ۷ پایانه مسافربری در سطح استان کرمان فعالیت می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۴۹ دوربین ثبت تخلف در استان کرمان وجود دارد که فعال هستند ادامه داد: ۱۰۲ محور از جاده‌های استان کرمان مجهز به سامانه تردد شمار هستند و ۲۷ دوربین نظارتی در جاده‌های استان در نقاط پرتردد وجود دارد.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۴۱ استانی در کرمان راه‌اندازی شده و کلیه اطلاعات راه‌ها و وضعیت جوی راه‌ها را شبانه‌روزی آگاهی‌رسانی می‌کند افزود: ۵۷ درصد از تصادفات جاده‌ای استان کرمان به‌دلیل واژگونی و خواب آلودگی است.

حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه ۳۷ مجتمع خدمات رفاهی در استان کرمان در حال بهره‌برداری است ادامه داد: ۴۴ مجتمع خدمات رفاهی موافقت اصولی آنها صادر شده و در مرحله تامین زمین و نقشه هستند و ۴۳ مجتمع خدمات رفاهی در استان در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه در این دولت ۲۷۰ نقطه حادثه‌خیز استان کرمان رفع شده است گفت: ۷ هزار و ۵۱۰ پل در استان اصلاح، ترمیم و نگهداری شده و ۵۸ کیلومتر خط در جاده‌های استان اصلاح شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با اشاره به اینکه پلیس‌راه راور و کهنوج به بهره‌برداری رسیده و ساخت پلیس‌راه زرند در مرحله انتخاب پیمانکار است افزود: ۱۴۹ دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌های استان نصب شده است.

وی با بیان اینکه سنگین‌ترین بارهای کشور که عمده آن بار مواد معدنی است از جاده‌های استان کرمان عبور می‌کند گفت: هزار و ۷۰۰ نفر راننده در این دولت فعالیت خود را آغاز کرده و مشغول به کار شدند.

حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه ۲۲ مجتمع خدمات رفاهی استان کرمان در این دولت به بهره‌برداری رسیده‌اند افزود: در هفته دولت امسال ۴۴ پروژه راهداری و حمل و نقل با اعتبار ۱۲۲.۵ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسیده که اعتبار این پروژه‌ها از محل منابع ملی و استانی تامین شده است.

وی با بیان اینکه ۱۶ پروژه بهسازی و روکش آسفالت، ۹ پروژه ایمنی راه‌ها مانند روشنایی جاده و نصب دستگاه میزان بار جزو این پروژه‌ها بوده است ادامه داد: از این طرح‌ها ۱۰ طرح اصلاح نقاط حادثه‌خیز در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسیده است.

48

کد خبر 1425926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =