پیش‌بینی کوشنر درباره توافق عربستان و اسرائیل

فارس نوشت: داماد و مشاور رئیس‌جمهور آمریکا که یکی از معماران اصلی توافق ننگین رژیم صهیونیستی و امارات است، مدعی شد توافق این رژیم با سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس غیر قابل اجتناب است و فقط مسئله زمان مطرح است.

 «جرد کوشنر»، داماد و مشاور رئیس جمهور آمریکا که گفته می‌شود یکی از معماران اصلی توافق ننگین رژیم صهیونیستی و امارات است، در مصاحبه اختصاصی با نشریه آمریکایی «نیوزویک» گفت که معتقد است توافقات مشابه بین این رژیم و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی اجتناب‌ناپذیر است و مسئله تنها چارچوب زمانی است.

کوشنر در همین خصوص گفت: بسیاری از کشورهای منطقه از نزدیک این (عادی‌سازی روابط تل‌آویو-ابوظبی) را دنبال می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند ببینند که چطور به این پاسخ داده می‌شود.

وی در ادامه ادعا کرد: نسل جوان [در منطقه] خیلی در این خصوص هیجان‌زده است. نسل قدیمی‌تر هنوز در زمان گذشته است و نمی‌خواهد ریسک کند.

کوشنر در ادامه ادعاهایش در تبلیغ عادی‌سازی روابط، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت و گفت: اما واقعیت این است که اغلب کشورها می‌خواهند اقتصادشان را پیش ببرند و می‌فهمند که با عقب نگه داشتن خود، در حال بازی خوردن در دستان ایران و تمایل ایران برای یک خاورمیانه شکاف برداشته و آشفته هستند.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر داده که دوشنبه هفته آینده یک هیات عالی رتبه به ریاست «مئیر بن شابات» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به امارات عربی متحده می‌رود تا درباره اجرای توافق عادی‌سازی روابط بین دو طرف رایزنی کند.

طبق گزارش‌ها، قرار است همزمان با سفر هیات عالی‌رتبه رژیم صهیونیستی به ابوظبی، هیاتی آمریکایی با حضور کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا و «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز به امارات سفر کنند.

تحرکات آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات به منظور نهایی کردن توافق عادی سازی روابط بین تل‌آویو و ابوظبی در شرایطی تشدید شده که مقام‌های دولت ترامپ در روزهای اخیر بارها درباره این توافق و نقش آمریکا در این باره اظهارنظر کرده‌اند.

در صورت نهایی و امضا شدن توافق عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، این کشور به سومین کشور عربی تبدیل می‌شود که با این رژیم توافق صلح می‌بندد. پیش از این مصر (سال ۱۹۷۹) و اردن (سال ۱۹۹۴) با صهیونیست‌ها صلح کرده‌اند.

311311

کد خبر 1425985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =