۲۸ هزار اثر به نخستین جشنواره ملی "آینه زمان" ارسال شد

نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری "آینه زمان" با مضمون زندگی به سبک روح‌الله با مشارکت ۳۲ هزار نفر از فرهنگیان و دانش آموزان سراسر کشور به سرانجام رسید.

به گزارش خبرآنلاین از قم : صر حمزه‌ای ، با اشاره به‌ضرورت شناخت نسل‌های جدید نسبت به سیره زندگی بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: طرح برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری با مضمون زندگی به سبک روح‌الله، به همت اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش و با همکاری معاونت فرهنگی و پرورشی استان قم در بین دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور انجام شد.

معاون  آموزش و پرورش استان قم با بیان اهداف اجرای این طرح تصریح کرد: معرفی و ترویج اندیشه امام دشمن‌شکن و روشن‌اندیش به نسل جوان ما همچنین پیوند عمیق فرهنگیان و دانش آموزان با رهنمودهای حضرت امام راحل از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی با اشاره به روند اجرای طرح "آینه زمان" عنوان کرد: این طرح ملی حول ۲۲ رشته فرهنگی و هنری در قالب آثار هنری، تجسمی، نقاشی، عکاسی، خوشنویسی و هنرهای آوایی بوده همچنین در حوزه ادبی شعر و داستان، خبرنویسی، نمایش فیلم و بیان جمله‌ای زیبا یا خاطره‌ای از امام راحل اجرا شد.

به گفته حمزه‌ای بیش از ۳۲ هزار نفر از فرهنگیان و دانش آموزان سراسر کشور در این جشنواره ثبت‌نام کردند که حول رشته‌های موردنظر حدود ۲۸ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد؛ پس از بررسی اولیه از بین آثار ارسالی نیز ۲ هزار اثر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی زمان احتمالی برنامه اختتامیه و اهدای جوایز منتخبان جشنواره را در مهرماه اعلام کرد و گفت: داوری نهایی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره از دوم شهریورماه ۹۹ در دبیرستان دخترانه فرزانگان قم به‌صورت مجازی آغاز و تا پنجم شهریورماه نیز ادامه خواهد داشت.

46

کد خبر 1425986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =