اجرای «نذر آب ۳» در ۴ استان از نیمه شهریور/ کاروان سلامت هم اجرایی شد

جوان آنلاین نوشت: امسال طرح «نذر آب ۳» از نیمه شهریور تا هفته اول مهرماه در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان اجرایی خواهد شد.

 کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح «نذر آب ۳» در تابستان امسال گفت: برای سومین سال متوالی جمعیت هلال احمر اجرای طرح نذر آب را در مناطقی که دچار مشکلات آبی هستند، در دستور کار دارد.

وی با تأکید بر اینکه در دو ساله گذشته کاروان سلامت در قالب طرح نذر آب در نواحی کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد، افزود: امسال این طرح از نیمه شهریور تا هفته اول مهر در استان‌های جنوب و جنوب شرقی شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان‌جنوبی و کرمان اجرایی خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، در سال جدید با محدودیت‌هایی در خصوص این طرح روبه‌رو شدیم که امسال این طرح با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. همتی از مشارکت ۱۲ استان در این طرح خبر داد و افزود: در طرح نذر آب ۳، سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله‌کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.

وی افزود: همانطور که در سال‌های گذشته این طرح با کمک‌های مردمی انجام شد و با یاری هموطنان در کل کشور موفق به آبرسانی به مناطق محروم کشور شدیم، امسال نیز نذر آب را با ظرفیت مردمی اجرا خواهیم کرد.

گفتنی است، طرح نذر آب از دو سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تأمین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شده‌است. در این طرح علاوه بر آب‌رسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم، توزیع بسته‌های معیشتی و ... نیز انجام می‌شود.

2323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1426119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =