جزییات انتشار ۷۵هزار میلیارد تومان اوراق در ۵ ماه گذشته

وزارت اقتصاد در گزارشی به جزئیات عملکرد انتشار اوراق مالی اسلامی پرداخت و اعلام کرد: در ۵ ماهه امسال بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی گزارشی قسمت دوم عملکرد سال ۱۳۹۸ معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه را منتشر کرد.

در پنج ماهه اول سال جاری با هدف تأمین مالی پروژه‌های عمرانی دولت، مبلغ ۷۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی شامل ۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق نقدی و ۱۷۷ هزار میلیارد ریال اوراق غیر نقدی (تحویل به طلبکار) از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت اقتصاد منتشر شده است.

این گزارش میزان انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۱۳۹۸ را مجموعا معادل ۸۲۰ هزار میلیارد ریال شامل ۴۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق نقدی و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق غیر نقدی (تحویل به طلبکار) اعلام کرده است.

در پنج ماهه اول سال جاری با هدف تأمین مالی پروژه‌های عمرانی دولت و پوشش کسری بودجه، مبلغ ۷۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی شامل ۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق نقدی و ۱۷۷ هزار میلیارد ریال اوراق غیر نقدی (تحویل به طلبکار) از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت اقتصاد  منتشر شده است.

در ادامه این گزارش و در فصل "صدور اوراق تسویه خزانه" آمده است: در اجرای بند (و) تبصره‌ (۵) قانون بودجه از سال ۱۳۹۵ تا سال ۱۳۹۸، بدهی‌ها و مطالبات دولت جمعاً به مبلغ ۶۳۳ هزار و ۸۷۱ میلیارد ریال از طریق اسناد تسویه خزانه توسط معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت اقتصاد تسویه و تهاتر شده است.

بنا بر این گزارش، رقم مذکور به ترتیب شامل مبلغ ۹۸ هزار و ۷۵ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵، مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶، مبلغ ۳۵۴ هزار و ۴۳۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ و مبلغ ۱۳۱ هزار ۳۵۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ به منظور تسویه مطالبات و بدهی‌های دولت از/به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی و نهادهای عمومی غیر دولتی و غیره صادر شده است.

این گزارش اعلام می دارد: در چهار ماه اول سال جاری، مجموعا ۸۳ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال صرف تسویه تعهدات اوراق منتشره قبلی شده است.

۲۲۳۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1426283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =