۸۹ کدرشته جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان ارایه شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان گفت: ۸۹ کد رشته محل مهر امسال در این دانشگاه ارایه می‌شود که ۵۷ رشته در مقطع کاردانی و ۳۷ رشته در مقطع کارشناسی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان محمد تقی قربانیان در نشست‌ با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی ابراز داشت: ظرفیت پذیرش برای هر کلاس در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان ۳۰ نفر است و ظرفیت این دانشگاه در آغاز سال تحصیلی جدید ۲ هزار و ۷۰۰ نفر است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان بیان کرد: رشته‌های مختلفی در زمینه‌هایی مانند صنعتی، کشاورزی، اجتماعی، فرهنگ و هنر در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کاردانی ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: آموزش در دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی مبتنی بر مهارت و کارآفرینی است و براساس آمار ضریب اشتغال پذیری دانش‌آموختگان این دانشگاه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی یادآور شد: بخشی از مراکز آموزشی دانشگاه‌‍‌های جامع علمی کاربردی شرکت‌های تولیدی است که هم تولید را برعهده دارند و هم آموزش را انجام می‌دهند.

قربانیان تصریح کرد: طرح رغبت سنجی امسال از سوی دانشگاه جامع علمی و کاربردی در مقطع متوسطه، فنی و حرفه‌ای و کاردانش اجرا می‌شود و در این طرح دانش‌آموزان پرسشنامه‌ای درباره علایق خود تکمیل می‌کنند و این دانشگاه به آنان مطابق با بازار کار و علایق رشته تحصیلی پیشنهاد خواهد داد.

وی اضافه کرد: طی تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان با آموزش و پرورش مقرر شد تا برای دانش‌آموزان دوره متوسطه قبل از کنکور نمایشگاه کارگاهی برگزار ‌شود تا دانش‌آموزان با رشته‌های مختلف و بازار کار آن آشنا شوند.

قربانیان با اشاره به شیوع کرونا، افزود: کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار می‌شود و این روش رفت و آمد کاهش می‌یابد و متقاضی در نقاط مختلف و دوردست می‌تواند در رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود با داشتن یک دستگاه رایانه و گوشی تلفن همراه از کلاس‌ها برخوردار شود.

وی افزود: ترغیت دانشجویان به شرکت در کلاس‌های الکترونیکی نیازمند فراگیری فنون و تکنیک‌های خاص است و این دانشگاه دوره‌های مهارتی عمومی و تخصصی برای مدرسان برگزار می‌کند تا علم مدرسان به‌روز باشد.

وی بیان کرد: مراکز نوآوری با هدف خلق ایده و ایجاد ثروت و کارافرینی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان وجود دارد و در حال توسعه است و در زمان حاضر ۱۱مرکز کارآفرینی در استان وجود دارد.

به گفته قربانیان بر اساس انجام کار نو در زمینه بررسی سطح دانشگاه‌های علمی و کاربردی کشور، سطح ۹ مرکز دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی استان سمنان مورد ارزیابی قرار گرفت و هفت مرکز در سطح ۲ و ۲ مرکز در سطح سه تعیین شد.

وی اظهار داشت: در کشور هیچ دانشگاه علمی و کاربردی در سطح یک قرار نگرفت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان افزود: فراخوان جذب مدرس در سال ۹۸ برگزار شد و در مراحل پایانی جذب قرار دارد و فراخوان جذب مدرس در این دانشگاه امسال نیز در شهریور برگزار می‌شود.

۲۷۰۰ دانشجو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان سمنان تحصیل می کنند که بیش از ۹۰ درصد بومی هستند و رشته‌های روابط‌عمومی، حقوق و مدیریت کسب و کار از رشته‌های پرطرفدار است.

48

کد خبر 1426294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =