شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم درهفته جاری اجرای ۲۶ پروژه با ۵۸.۵ میلیارد ریال اعتبار را تصویب کرد

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: افزون بر ۵۸میلیارد و ۴۸۱ میلیون ریال اعتبار در دو هفته اخیر برای اجرای ۲۶ پروژه توسعه ای و جاری و نگهداری منطقه ای از سوی این معاونت تخصیص و توسط شورای برنامه ریزی و توسعه این سازمان در هفته جاری تصویب شد.

به گزارش خبرآنلاین از سازمان منطقه آزاد قشم عابدین سعادتفر روز پنجشنبه با اعلام این مطلب افزود: از این میزان ۴۷میلیارد و ۲۹۷ میلیون ریال معادل ۸۰ درصد به پروژه های عمرانی و ۱۱میلیارد و ۱۸۴میلیون ریال معادل ۲۰ درصد به پروژه های جاری و نگهداری منطقه ای اختصاص یافته است.
وی تعداد کل این پروژه ها را ۲۶ مورد شامل ۱۷پروژه عمرانی و ۹ پروژه جاری اعلام کرد و گفت: مدیریت خدمات شهری و روستایی با ۹ پروژه، معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری با ۴ پروژه و مدیریت معماری و شهرسازی با سه پروژه به ترتیب بیشترین پروژه ها را به خود اختصاص داده اند.
به گفته وی مدیریت فنی و زیربنایی و اداره شیلات و کشاورزی نیز هرکدام با دو پروژه و مدیریت های روابط عمومی و امور بین الملل، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محیط زیست، ورزش و جوانان و تسهیل تولید و بانک و بیمه  و اداره حفاظت از اراضی ملی و اجرائیات هم هرکدام با یک پروژه در رده های بعدی از نظر تعداد پروژه ها قرار دارند.
سعادتفر درخصوص رده بندی مدیریت ها از نظر میزان ارزش ریالی پروژه های آنها هم گفت: مدیریت خدمات شهری و روستایی با ۲۷میلیارد و ۸۲۰میلیون ریال معادل بیش از ۵۸درصد ارزش کل پروژه ها رده نخست را به خود اختصاص داده است و پس از آن مدیریت معماری و شهرسازی با ۱۰میلیارد ریال و اداره شیلات و کشاورزی با ۵میلیارد و ۹۲۰میلیون ریال  رده های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم هسته های کلیدی پروژه ها را حمل و نقل و ترانزیت، عمران و آبادانی منطقه ای، خدمات شهری، گردشگری، کشاورزی، شیلات و دامپروری و خدمات قراردادی اعلام کرد .
به گفته وی مکان اجرای این پروژه ها نیز بیشتر سطح شهر و شهرک های اطراف و سواحل جنوبی و شرقی قشم، بزرگراه مرکزی، پایانه مسافربری دریایی ذاکری و روستاهای کووه ای، هلر، زینبی، جی جیان، حمیری، سرریگ و سایت ۱۲۰هکتاری پرورش متراکم میگو است.

48

کد خبر 1426346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =