واریز مستمری برای ۶ قلوهای کرجی/ خانواده‌های دارای فرزند دوقلو هم مستمری دریافت می‌کنند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای مادر کرجی که فرزندان ۶ قلو را زایمان کرد ماهانه مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به عنوان مستمری واریز می‌شود.

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی درباره حمایت‌های سازمان بهزیستی از خانواده‌های چند قلو، اظهار کرد: سازمان بهزیستی از خانواده‌هایی که فرزندان ۳ قلو یا بیشتر دارند، حمایت می‌کند.

وی درباره حمایت سازمان بهزیستی از مادر کرجی که فرزندان ۶ قلو زایمان کرد، گفت: علاوه بر سازمان بهزیستی، سازمان‌های دیگری از این خانواده حمایت کردند. بهزیستی استان البرز کمک‌های معیشتی را برای خانواده در نظر گرفت و در همان روز اول مبلغ ۹ میلیون تومان به حساب این خانواده به واریز شد. دو تا از این قل‌ها فوت کردند، اما با توجه به این که ۴ قل باقی مانده و یک فرزندم از قبل داشتند سازمان بهزیستی از آنها حمایت خواهد کرد.

فرید با اشاره به اینکه برای این خانواده نیز به صورت ماهانه علاوه بر کمک‌های موردی در نظر گرفته شده، مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به عنوان مستمری واریز می‌شود، بیان کرد: از سال گذشته خانواده‌های ۳ قلو به بالا جز مستمری بگیران سازمان بهزیستی محسوب شدند و ماهانه مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به طور منظم دریافت می‌کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: همچنین خانواده‌هایی که دارای فرزند دوقلو هستند و در دهک یک تا ۳ درآمدی قرار دارند نیز جزء مستمری بگیران به سازمان بهزیستی محسوب شدند و بر اساس بعد خانوار برای آن‌ها مستمری واریز می‌شود، اما برای دهک ۴ تا ۷ که دارای فرزند دوقلو هستند به صورت موردی مستمری واریز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته نیز مستمری مددجویان ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد، به همین منظور مستمری خانواده‌های چند قلو نیز ۱۵ درصد افزوده

۳۷۲۱۲

کد خبر 1426479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =