توصیه سازمان جهانی بهداشت به افرادی که با بیماران کووید19 در ارتباط بوده‌اند

ایسنا نوشت: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: افرادی که با بیماران مبتلا به کووید-19 ارتباط داشته اند باید آزمایش تست تشخیص کروناویروس انجام دهند.

پس از آنکه مسئولان سلامت در آمریکا اعلام کردند افرادی که با بیماران مبتلا به بیماری کووید-19 در ارتباط بوده اند لازم نیست تست تشخیص کروناویروس انجام دهند، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد افرادی که در تماس با مبتلایان به این بیماری هستند باید آزمایش تشخیص کرونا انجام دهند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا پیش از این اعلام کرده بود تمام افرادی که با بیماران مبتلا به کووید-19 در تماس بوده اند ضرورت دارد تست تشخیص کروناویروس انجام دهند. این درحالیست که اخیرا کارشناسان این مرکز توصیه کرده اند در افرادی که علائمی از بیماری در آنان مشاهده نمی شود الزامی به انجام تست تشخیص کرونا نیست.

به دنبال انتشار دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت بار دیگر تاکید کردند افرادی که در تماس نزدیک به بیماران مبتلا به کووید-19 بوده اند حتی درصورتی که علائمی از بیماری در آنان مشاهده نشود، لازم است تست تشخیص کرونا انجام دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، افرادی که علائمی از بیماری را دارند می توانند کروناویروس را به دیگران منتقل کنند همچنین در ناقلان خاموش بیماری کووید-19 امکان انتقال بیماری وجود دارد.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1426488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =