سرنوشت اینترنت رایگان دانش‌آموزان چه شد؟

تسنیم نوشت: مسئول پروژه شبکه شاد دانش‌آموزان گفت: تمام تلاشمان این است که اینترنت معلمان و دانش‌آموزان در فضای شاد رایگان شود اما هنوز به نتیجه‌ نرسیده‌ایم!

حسن الحسینی، مسئول پروژه شبکه شاد و مشاور وزیر آموزش و پرورش، درباره اینکه طبق اصل ۳۰ قانون اساسی تحصیل رایگان است آیا در بحث آموزش مجازی قرار نیست اینترنت مصرفی معلمان و دانش آموزان در شبکه شاد رایگان شود؟ اظهار کرد: تمام تلاش آموزش و پرورش این است که حتماً اینترنت مورد استفاده معلمان و دانش آموزان در این فضا رایگان باشد.

وی افزود: تلاش می‌کنیم اینترنت معلمان و دانش آموزان کاملاً رایگان یا در حداقل قیمت باشد  اما تا به امروز تلاشمان به جایی نرسیده است و امیدوارم برای سال تحصیلی جدید این مشکل برطرف شود بنابراین فعلاً حرف جدیدی نداریم و منتظریم این اتفاق بیفتد.

مسئول پروژه شبکه شاد و مشاور وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که مشکل کار کجاست؟ گفت: مسئله همان است که قبلاً گفتیم بنابراین منتظریم؛ باید وزارت ارتباطات این موضوع  را مشخص کند، فکر می‌کنم آنها هم محدودیت‌هایی دارند و باید در مجموع تصمیمی به نفع نظام تعلیم و تربیت گرفته شود.

به گزارش، تسنیم پیش از این محمود حبیبی؛ مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با تسنیم درباره نتایج مذاکرات برای کاهش هزینه‌ها در اینترنت شاد گفته بود:‌ اینترنت شاد رایگان نیست و آنچه مصوب شد این است که برای استفاده از اینترنت ثابت، آبونمان ماهانه تعیین شود که هنوز هزینه آن مشخص نیست اما رقم آن بسیار اندک خواهد بود.

وی افزوده بود: برای استفاده از شاد از طریق اینترنت ثابت، دیگر میزان مصرف تعیین کننده نیست و دانش‌آموزان و معلمان هر چقدر از شاد استفاده کنند، آبونمان ماهانه را پرداخت می‌کنند؛ هزینه استفاده از اینترنت همراه برای سایت‌های داخلی یک سوم است و هزینه شاد هم برای معلمان و دانش‌آموزان یک سوم خواهد بود این اینترنت فقط برای استفاده از بستر شاد است و در صورت استفاده از نرم‌افزارهای دیگر نرخ اینترنت به شیوه معمول برای آنها محاسبه خواهد شد.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1426511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =