افزایش ۴۰ شرکت در ۶ ماهه ابتدای سال در پارک علم و فناوری یزد

رییس پارک علم وفناوری یزد گفت: در ۶ ماهه اخیر ۴۰ شرکت به شرکت های دانش بنیان اضافه شده و تا پایان سال این عدد به ۱۰۰ شرکت افزایش خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد مهدی لطفی در نشست برخط خانه مطبوعات یزد اظهار کرد: توسعه اکوسیستم نوآوری استان با جلب مشارکت بخش خصوصی رسالت پارک علم و فناوری است و هدف نهایی آن ارتقای سهم اقتصاد دانش بنیان در استان یزد است و چون یزد یک شهر آموزش عالی است این پتانسیل را دارد.
وی افزود: پارک علم و فناوری به تنهایی امکان گسترش این سیستم را ندارد و نیازمند همکاری سایر دستگاه ها و بخش خصوصی است.
لطفی بیان کرد: با توجه به اینکه در هزینه های جاری دارای محدودیت هستیم که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی پایه بودجه پارک علم و فناوری را افزایش دادیم و میتوانیم بهتر حمایت مالی از شرکت های فناور را ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه در ۶ ماهه اخیر ۴۰ شرکت به شرکت های دانش بنیان اضافه شد،  گفت: تا پایان سال این عدد به ۱۰۰ شرکت افزایش خواهد داشت همچنین تقویت مالی صتدوق پژوهش و فناوری را در دستور کار قرار دادیم که رقم خورد و خدمات مالی صندوق هم در یک سال گذشته چند برابر افزایش پیدا کرد.
لطفی بیان کرد: در سازمان برنامه و بودجه کشور ردیف بودجه های عمرانی پارک علم و فناوری بسته شد و ما را در توسعه عمرانی محدود کرد ولی با حمایت معاونت علم و فناوری رییس جمهور توانستیم اعتبارات خوبی در حوزه عمرانی و زیرساخت جذب کنیم.
وی گفت: توسعه پارک علم و فناوری یزد به علت نداشتن فضاهای کافی و با کیفیت عملا متوقف شده بود ولی افزایش کمی و کیفی فضاهای در اختیار برای بهره برداری شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت.
لطفی عنوان کرد: تاسیس مرکز فناوری های نوین معدنی را در فضایی جدید داریم همچنبن ساختمان جدیدی را در اختیار گرفتیم و ۲۰ شرکت دانش بنیان در آن فعال هستند علاوه بر آن مجموعه هایی را در سطح شهر با اعتبارات معاونت علم و فناوری رییس جمهور بازسازی کردیم تا مرکز نوآوری و توسعه فناوری سرامیک و مرکز نوآوری نساجی در هنرستان شهید ابراهیمی با کمک آموزش و پروش  مستقر شوند.
رییس پارک علم و فناوری یزد گفت: ناحیه نوآوری حول مجموعه فناوری اقبال در حال شکل گیری است و مجوزهای آن در حال اخذ شدن است چرا که یکی از مفاهیم جدید نوآوری در دنیا ایجاد نواحی نوآوری است که ارتباط دو سویه را با فعالیت های شهری بر قرار می کند هرچند این کار به زمان بیشتری برای نهایی شدن نیاز دارد.
وی با بیان اینکه یکی از رسالت های پارک ارائه خدمات به شرکت های فناور استان است، افزود: ایجاد شتابدهنده ها، مراکز استارت آپ استدیو و مراکز توسعه فناوری و بازدیدهایی از صنعتی برای رفع نیاز صنعت داشتیم.
وی افزود: دغدغه ها و نیازهایی از سوی فرمانداری به ما اعلام شد مانند سیستم های دفع فاضلاب، مسائل زیست محیطی و اتوماسیون کارخانه های آجر و... که در راستای ارتباط پارک علم و فناوری با شهر و مردم این اقدامات انجام می شود.

48

کد خبر 1426590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =