دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی/ رفع مشکل زمین طرحهای ورزشی کارگران کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکل اجرای طرح فرهنگی و ورزشی کارگران در ۲ شهرستان کهگیلویه و بهمئی که در این سال ها با کمبود زمین روبه رو بودند در آینده نزدیک رفع و عملیات ساخت آن ها آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج کهگیلویه و بویراحمد، حسین کلانتری روز جمعه در دیدار با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه های مختلف به ویژه نیروی کار فعال بوده و دولت نگاه ویژه تری نسبت به این منطقه محروم در سال های اخیر داشته است.

وی افزود: به عنوان نمونه در مدت هفت سال گذشته به اندازه ۲۳ سال در حوزه بهداشت و درمان کار شده و تعداد تخت های بیمارستانی استان ۲ برابر شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختصاص ۶ و نیم میلیارد ریال اعتبار به طرح فرهنگی و ورزشی سی سخت، ابراز داشت: اجرای این طرح ها کمک شایانی به معرفی و توسعه استان خواهد کرد.

کلانتری تصریح کرد: می توان از ظرفیت این مجموعه ها برای برپایی مسابقات ورزشی کارگران کشور و یا نشست های ملی بهره برد و استان را بیشتر شناساند.

وی تاکید کرد: هم اینک طرح های بزرگی در این استان از جمله سیکل ترکیبی دهدشت، جاده پاتاوه به دهدشت، پتروشیمی گچساران و طرح های حوزه آب و برق  و چندین طرح دیگر در حال اجراست این در حالی است که در قبل شرایط اینگونه نبوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ۳۳ طرح اشتغال زا در حوزه ‌های  کشاورزی، صنعت و خدمات اجرا و زمینه اشتغال ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر در استان را فراهم می‌ کند.

کلانتری عنوان کرد: برای اجرای این طرح ها ۲۷ هزار میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف دولتی و خصوصی پیش بینی شده که بخشی از اعتبار به استان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به جاده ملی پاتاوه – دهدشت، افزود: این جاده به عنوان یک محور شریانی نقش تعیین کننده و راهبردی در خروج بسیاری از مناطق و روستاهای استان از جمله در حوزه چهار شهرستان کهگیلویه بزرگ از بن بست خواهد داشت و به زودی افتتاح می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به اجرای طرح های فرهنگی و ورزشی در استان، گفت: سال های متمادی در خصوص تامین زمین طرح های فرهنگی و ورزشی کارگران در شهرستان های کهگیلویه و بهمئی رایزنی انجام شد که بی نتجه مانده بود.

پروانه نیک مرام افزود: همچنین طرح فرهنگی و ورزشی سی سخت پس از ۱۲ سال بلاتکلیفی امروز در سفر معاون وزیر کار، اعتبار لازم به آن تخصیص یافت.

46

کد خبر 1426731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =