نظر یک عضو فراکسیون روحانیت مجلس درباره فیلتر شبکه‌های اجتماعی: مفید است اما ....

حسن شجاعی از اعضای فراکسیون روحانیت معتقد است فیلتر شبکه‌های اجتماعی مفید است اما چاره کار نیست.

به گزارش خبرآنلاین، به دنبال انتشار خبر طرح مجلس برای انسداد شبکه‌های اجتماعی دوباره بحث‌ها درباره فیلترینگ داغ شد و هر روز در مدح و زم این سیاست صف‌کشی‌ها صورت گرفت؛ هرچند برخی نمایندگان که از امضا کنندگان این طرح بودند اعلام کردند منظورشان فیلتر شبکه‌های اجتماعی بوده است اما همچنان سایه ابهام بر سر این خواسته مجلس سنگینی می‌کند. 

در همین راستا حجت الاسلام حسن شجاعی نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح مجلس درباره «محدودیت پیام‌رسان‌های خارجی» به برنا گفت: همه باید تلاش کنیم به نقطه تعادل در این موضوع برسیم. زندگی و گاهی اقتصاد مردم به بخشی از این پیام‌رسان‌ها گره خورده است. اگر طرحی مطرح شود و بخواهد تصویب و اجرای آن طرح به زندگی، ارتباطات یا معیشت مردم آسیب بزند، قطعا این طرح، طرح خوبی نیست و من شخصا در مقابل این طرح مقاومت خواهم کرد.

در همین رابطه بخوانید؛

پارلمان به دنبال فیلتر توئیتر و اینستاگرام یا ساماندهی فضای مجازی؟

وی ادامه داد: البته که این پیام‌رسان‌ها، آسیب‌های فرهنگی وارد می‌کنند و گاهی، هویت ایرانی و اسلامی را نشانه می‌گیرند. احساس هویت ایرانی و اسلامی برای جوانان مهم است. باید در ساماندهی پیام‌رسان‌ها به نحوی تعامل شود که زندگی و معیشت مردم آسیب نبیند و هم از طرفی هویت ملی و منافع ملی، تحت تاثیر این پیام رسان ها قرار نگیرد. بنابراین اگر این طرح بدون ملاحظه زندگی، ارتباطات و معیشت مردم تهیه شود، حتما طرح خوبی نیست.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم در پایان بیان کرد: فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی یک راهی است که گاهی مفید است ولی حتما فیلتر چاره نیست، بلکه درصد بزرگتری از توجهات مربوط به تامین محتوا، تقویت داخلی فضای مجازی مثل شبکه ملی اطلاعات می شود. اگر در بین مسئولین کسی این تلقی را داشته باشد که فیلتر کردن همه چیز است حتما این تلقی، غلط است. زندگی مردم با پیام رسان ها گره خورده است. فیلتر کردن همه چیز نیست و نمی توان به فیلتر اکتفا کرد.

216219

کد خبر 1426990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =