۰ نفر
۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
یافتن گردشگران گم شده در جنگل ابر

مهر نوشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر سمنان از پیدا شدن چهار گردشگر مفقودی در جنگل ابر شاهرود خبر داد و گفت: این افراد که از غروب گذشته مسیر را گم کرده بودند توسط هلال احمر امداد رسانی شدند.

مظفر محمد خانی ضمن اشاره به دریافت گزارش فقدان چهار گردشگر در جنگل ابر شاهرود، بیان کرد: این گردشگران در حال طبیعت گردی در ارتفاعات ابر به سمت آبشار آلوچال بودند که مسیر خود را گم کرده و با شرایط نامناسب جوی جنگل ابر روبرو می‌شوند.

وی با بیان اینکه پی اعلام مفقودی یک گروه طبیعت گرد در ارتفاعات جنگل ابر توسط مرکز تماس هلال احمر استان سمنان به پایگاه نجات کوهستان جنگل ابر، بلافاصله پس از برقراری ارتباط تلفنی با مفقودان، موقعیت آنها تعیین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک مسیر ایمن تا راه دسترسی خودرویی طراحی شد، ابراز کرد: طی تماس‌های مستمر، راهنمایی گروه در این مسیر به صورت مرحله به مرحله توسط عوامل پایگاه انجام گرفت.

مدیرعامل هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه در ساعت ۲۲:۲۲ با رسیدن گروه به محل امن و مسیر دسترسی خودرویی، عملیات با موفقیت به پایان رسید، تاکید کرد: حال این افراد خوب است و تنها پس از گم شدن از راه اصلی پاکوب جنگل به سمت مسیر آرام رحیمیان، دچار خستگی و شرایط بد جوی شدند که خوشبختانه به موقع به آنها امداد رسانی شد.

محمد خانی بیان کرد: حضور در مکان‌هایی که گردشگران آشنایی کافی با آن ندارند می‌تواند مخاطره آمیز باشد در نتیجه افراد برای گردشگری به خصوص گردشگری طبیعی حتماً باید از افراد راه بلد کمک گرفته و مسیر حرکت خود را نیز به آشنایان اطلاع دهند.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1427031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =