دستور رئیس قوه قضاییه برای تسریع در پیگیری خصوصی‌سازی‌های مسأله‌دار

ایرنا نوشت: رئیس قوه قضاییه درباره برخی واگذاری‌های مساله‌دار در خصوصی‌سازی، دستور داد ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی سازی و مدیران متخلف برخی شرکت‌ها، سازمان بازرسی، موضوع تعیین تکلیف خصوصی سازی های مساله دار و خلاف ضوابط و مقررات مانند شرکت‌های هفت تپه و پالایشگاه کرمانشاه را از سازمان خصوصی سازی و وزارتخانه های ذیربط پیگیری کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی مسئولان قضائی افزود: در موضوع پرونده های مرتبط با واگذاری ها درخصوصی سازی، دو جنبه وجود دارد، یکی جرایم افراد و دیگری بررسی نحوه واگذاری که آیا مطابق ضوابط صورت گرفته است؟
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه پرچم عدالت خواهی و مبارزه با فساد توسط حسین بن علی (ع) برافراشته شده، افزود: دستگاه قضایی به طور خاص هم متولی نظارت بر اصلاح بسترهای فسادزا هم قضاوت عادلانه و هم مقابله با مفسدان است.
وی ادامه داد: شفاف سازی در نظام های اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک را از دولت، پیگیری می کنیم.
رئیسی اظهار داشت: توصیه در این زمینه کافی نیست وظیفه ما اقدام و عمل براساس شاخص های قابل اندازه گیری است.
رئیسی خاطرنشان کرد: حکومت امویان و عباسیان، نتیجه حاکمیت جهل بر جامعه اسلامی است. جامعه ای که جهل بر آن مسلط شود، قدرت های مستکبر برآن حاکم می شوند. اول تحریف حقایق می آید و سپس تحریم می‌کنند.
رئیس قوه قضاییه افزود: فساد در حکومت اسلامی برچسب ناچسبی است و ذات نظام اسلامی پاک است و هاضمه آن، ضدفساد؛ فساد اداری در نظام اسلامی را برنمی تابیم.
رئیسی گفت: نباید کارگاه‌هایی که توسط بانک‌ها تملک می‌شود، به تعطیلی کشانده شود، گزارشاتی که از استان‌ها داریم حاکی از تعطیلی برخی از این واحدهاست و این خلاف چیزی است که در جلسه با مدیران عامل بانک‌ها وعده داده شد.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: از قضات دیوان عالی کشور بابت تصویب رای وحدت رویه در خصوص ضمانت اجرا نداشتن قراردادهای بانکی با سود بیش از نرخ مصوب بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار تشکر می‌کنم.
وی یادآور شد: مهمترین اثر این اقدام دیوان، حمایت حقیقی از تولید کنندگان بود.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1427371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =