سردار جلالی: امروز بخش عمده‌ای از تامین امنیت مرزهای آسمان ایران برعهده قرارگاه پدافند هوایی است

ایرنا نوشت: رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: پدافند هوایی نه فقط خط مقدم جبهه دفاعی بلکه لبه علوم و فناوری‌هاست و امروز بخش عمده‌ای از تامین امنیت مرزهای آسمان ایران برعهده قرارگاه پدافند هوایی است

سردار غلامرضا جلالی به مناسبت روز پدافند هوایی با بیان اینکه پدافند هوایی از یک وجهه کاملا دفاعی برخودار است، تاکید کرد: پدافند غیرعامل و پدافند هوایی دو بال دفاعی و مکمل کشور هستند و دفاع کامل در امتزاج عمیق این دو شکل می‌گیرد.  

وی یادآورشد: پدافند هوایی نه فقط خط مقدم جبهه دفاعی بلکه لبه علوم و فناوری‌هاست، امروز بخش عمده‌ای از تامین امنیت مرزهای آسمان ایران برعهده قرارگاه پدافند هوایی است که به عبارتی تولید اقتدار و بازدارندگی می‌کنند.

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور تصریح کرد: ساقط کردن هواپیمای جاسوسی فوق پیشرفته آمریکایی اشراف و توان پدافند هوایی کشور را نشان داد اما آنچه شیرینی این پیروزی را دو چندان کرد استفاده از یک سامانه بومی در این عملیات بود.  

سردار جلالی با تاکید بر اینکه امنیت و اقتدار کنونی حاکم بر قلمرو جغرافیایی زمینی، دریایی و هوایی جمهوری اسلامی ایران ریشه در نگاه به داخل و بومی سازی دارد، به مرزبانان آسمان ایران زمین خداقوت گفت و خطاب به آنان  افزود: دلاورمردی‌هایتان را ارج می‌نهیم و قدردان چشمان همیشه بیدارتان هستیم. 

216216

کد خبر 1427481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =