قانونگذار آمریکایی: باید به برجام بازگردیم

فارس نوشت: «خواکین کاسترو»، قانونگذار دموکرات ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار مهار برنامه هسته‌ای ایران از طریق پیوستن دوباره واشنگتن به توافق «برجام» شده است.

خواکین در ویدئویی که در حساب کاربری خود در توئیتر از مصاحبه‌اش با یک رسانه آمریکایی منتشر کرده می‌گوید: «من به اینکه چند سال پیش از برجام حمایت کردم افتخار می‌کنم و فکر می‌کنیم باید بار دیگر به این توافق ملحق شویم.»

این قانونگذار دموکرات آمریکایی اضافه کرد: «توافق هسته‌ای ایران از منظر هدف‌هایی که ما وارد آن شدیم کارساز بود؛ هدف این توافق، مهار برنامه هسته‌ای ایران بود.

او اضافه کرد: «فکر می‌کنیم منع اشاعه هسته‌ای به نفع همه ما است و آن توافق در مهار توافق هسته‌ای ایران موفق بود. متأسفانه می‌بینیم که رئیس‌جمهور ترامپ از این توافق خارج شده و اکنون در اقدامی مضحک می‌خواهد از مفاد این توافق برای بازگرداندن تحریم‌ها [علیه ایران] استفاده کند.»

خواکین گفت: «همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ایم این رویکرد باعث ایجاد هرج و مرج شده و کمکی به ایجاد ثبات در منطقه نکرده، بلکه آن را بی‌ثبات‌تر کرده و به تنش‌ها دامن زده است.»

خواکین در توضیح این ویدئو در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته است: «ما باید با پیوستن دوباره به توافق با متحدانمان برای مهار برنامه هسته‌ای ایران همکاری کند.»

310 310
کد خبر 1427513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =