۰ نفر
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
توضیحات عراقچی در مورد دیدار با گروسی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه از دیدار خود با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین خبر داد .‌

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید عباس عراقچی که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام به وین سفر کرده است، گفت:  در جریان این سفر با آقای رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز دیدار  و رایزنی می کنم .  

این دیپلمات ارشد کشورمان در مورد  اهداف این دیدار نیز تاکید کرد  : این دیدار در ادامه سفر آقای گروسی به تهران صورت می گیرد . همان  طور که می‌دانید در جریان سفر هفته پیش ایشان به تهران موفق شدیم یکی از مشکلات جدی که در روابط ایران و آژانس به وجود آمده بود را به نحو مطلوبی حل و فصل کنیم و در این ارتباط بیانیه مشترکی نیز صادر شد .

 عراقچی افزود: در راستای اجرای این بیانیه ملاقاتی با ایشان در وین  خواهم داشت.

عراقچی، همچنین در مورد اهداف برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام گفت:  نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام ، نشست متعارف و روتین کمیسیون مشترک برجام است که طبق روال موجود در برجام باید هر سه ماه یکبار برگزار شود که البته این بار به خاطر شرایط کرونا با تاخیر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جلسه، یک جلسه معمولی کمیسیون مشترک برجام است و طبق روال کاری خود به مسائل مربوط به اجرای برجام در بعد  هسته ای و تحریم ها می‌پردازد، خاطرنشان کرد: این جلسه همزمان با وقایع  که در نیویورک صورت گرفته یعنی  تلاش‌های آمریکا برای برگرداندن قطعنامه های سابق شورای امنیت علیه ایران  و نابودی برجام برگزار می شود و این مسائل به این جلسه ویژگی‌های خاص خود را داده است.

عراقچی با بیان اینکه اعضای برجام مواضع محکمی در نیویورک در برابر آمریکا اتخاذ کرده‌اند و تلاش این کشور برای فعال کردن ساز و کار حل اختلاف را رد کرده اند ، تصریح کرد :  دیگر اعضای شورای امنیت نیز  با تلاش‌های آمریکا برای فعال کردن این سازوکار و تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران مخالفت کرده اند و در واقع طی روزهای اخیر آمریکایی ها دو بار در نیویورک با شکست مواجه شدند.

312 310

کد خبر 1427624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =