آمار نگران کننده کرونایی‌های کهگیلویه و بویراحمد/ وضعیت ۴شهرستان همچنان قرمز

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال افزایش است و این آمار نگران کننده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛به نقل از ایسنا
دکتر پرویز یزدان‌پناه  افزود: تعداد تخت‌های بیمارستان شهید جلیل یاسوج(بیمارستان معین کرونایی استان) در حال توسعه و افزایش است همچنین در شهر دهدشت نیز در حال افزایش تخت ‌های بیمارستانی هستیم.

وی اظهارکرد: در صورت نیاز بیمارستان صحرایی سپاه فتح استان برای بیماران کرونایی استان ایجاد و راه اندازی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تعداد مبتلایان کروناویروس در شهرستان کهگیلویه طی چند روز اخیر ۳.۵ برابر شده است، خاطرنشان کرد: پس از کهگیلویه شهرستان بویراحمد با افزایش مبتلایان مواجه بوده و شهرستان‌های چرام، لنده و دنا نیز صعودی دارند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه شرکت در هر مراسم و تجمعی بیماری کروناویروس را به سادگی منتقل می کند، تصریح کرد: دلیل افزایش بیماران کرونایی استان بخصوص در ۴ شهرستان که با وضعیت قرمز مواجهند، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و شرکت در مراسم تشییع جنازه‌های چند هزار نفری است.

وی ادامه داد: همچنان وضعیت کرونایی ۴ شهرستان‌ کهگیلویه، بویراحمد، چرام و لنده قرمز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون بیش از ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت می کنند و ماسک می زنند اما دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان کهگیلویه کمتر رعایت می شود. زمانی رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطلوب است که بیش از ۹۰ درصد رعایت شود.

یزدان‌پناه هشدار داد: در صورتی که دستورالعمل‌های بهداشتی بیشتر رعایت نشود و این روند افزایشی مبتلایان ادامه داشته باشد استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت قرمز به وضعیت پرخطر می رسد که هم مبتلایان بیشتر می شود و طی دو تا سه هفته آینده مرگ و میر فراوان ناشی از کرونا خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: هر گونه سفر و جابجایی باعث می شود که افرادی ویروس را انتقال دهند و یا اینکه افراد سالم با مسافرت به شهری دیگر ناقل بیماری کروناویروس شوند و به شهر خود برگردند و مردم را آلوده به ویروس کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال افزایش است و آمار مبتلایان کرونایی استان نگران کننده است.

یزدان‌پناه اظهارکرد: به مردم توصیه می شود که حتما از ماسک استفاده کنند، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند، از سفر خودداری کنند و تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و از حضور در هر گونه تجمع خودداری کنند.

وی افزود: مراکز خرید، پاساژها و برخی ادارات بیشترین آلودگی را دارند بنابراین مردم یا باید به این مراکز مراجعه نکنند و یا اگر مراجعه می کنند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشد. درصورتی که مرکزی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کند خود مردم باید چنین مراکزی را تحریم کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: درصورتی که تعداد موارد مثبت کرونایی استان با همین روند ادامه پیدا کند معمولا ۲۰درصد نیاز به بستری در بیمارستان دارند که ۵ درصد از این میزان نیاز به تخت‌های ویژه دارند و این مساله باعث پرشدن تخت‌های بیمارستان و آی سی یو می شود که با این روند طی دو تا سه هفته آینده مرگ و میرهای استان چند برابر خواهد شد.

کد خبر 1427732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =