مکرون ضمن هشدار از وقوع جنگ داخلی به لبنانی‌ها وعده داد:این ریسک را می‌پذیرم/در دام ترکیه نمی‌افتم

ایرنا نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که امروز به لبنان سفر کرده است، در مصاحبه ای با نشریه پولیتیکو گفت، این کشور را از هرگونه جنگ و درگیری برحذر داشت و تاکید کرد که آماده تعامل با نخست وزیر مامور به تشکیل کابنیه و تمام احزاب سیاسی لبان است.

به گزارش نشریه پولیتیکو، وی افزود: اگر زور را با زور جواب دهیم، این روند تشدید اوضاع خوانده می شود و به جنگ منتهی می گردد.

مکرون گفت: از فرانسه نخواهید علیه یک نیروی سیاسی لبنانی بجنگد، این کاری پوچ و دیوانگی است.

رئیس جمهوری فرانسه در این مصاحبه گفته است تلاش او برای جلوگیری از سقوط سیاسی لبنان، تنها یک ریسک است اما نتیجه چندانی از آن حاصل نخواهد شد.

مکرون گفته است: این آخرین شانس و فرصت این سیستم(حکومت لبنان) است. کاری که من انجام می دهم، یک ریسک است. خودم این را می دانم ... این تنها کاری است که می توانم انجام دهم.

رئیس جمهوری فرانسه گفت که قصد دارد با نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان و تمام احزاب سیاسی این کشور در پارلمات حتی با آنهایی که او موافقشان نیست، تعامل داشته باشد.

وی گفت که از راهبران احزاب سیاسی لبنان می خواهد که نسبت به انجام اصلاحات از جمله مشخص کردن یک جدول زمانی معین برای انتخابات ظرف شش تا 12 ماه آینده در این کشور متعهد باشند ضمن اینکه این تعهدات به منظور حسن انجام آن، بطور مستمر نظارت خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین با اشاره به تنش میان ترکیه و یونان بر سر قلمروهای آبی در مدیترانه افزود: نباید در دام تنش میان قدرت ها گرفتار شد و من هم در این دام نخواهم افتاد.

310 310

کد خبر 1427812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
    0 0
    هه چیشد اینکه داشت تهدید به جنگ میکرد وقتی دید عزم طرف حدیه و واقعا ممکنه بینشون درگیری پیش بیاد بادش خوابید و ....