آخرین هشدار به رسول پناه: حق با یحیی است!

جام‌جم نوشت:عکس های بی لبخند مهدی رسول پناه در کنار یحیی گل محمدی و البته افشین پیروانی که علاقه خاصی به حضور در همه تصاویر مخابره شده از کمپ سرخپوشان دارد، دو معنای مختلف را می سازد.

نگاه خوشبینانه این است که همه چیز روبه‌راه شده و دیگر اعتراض و شکایتی در کار نیست و نگاه بدبینانه می گوید هنوز وضعیت سفید را در ورزشگاه شهید کاظمی شاهدیم. پرسپولیس بدون توجه به تکذیب های سریالی توسط مدیران باشگاه، شاهد اختلاف بین کادرمدیریتی و کادرفنی است. از مصاحبه ها و کنایه های یحیی گل محمدی بگیرید تا استوری ها و حتی اظهارنظر بازیکنان تیم در حمایت از سرمربی تیم. در همین رابطه با پیشکسوتان پرسپولیس به صحبت پرداختیم. آنها نظرات جالبی داشتند که می خوانید:

فنونی زاده: من فکر نمی کنم جنگی در میان باشد

مرتضی فنونی زاده اولین فردی است که پاسخ سوال مان را می دهد: «نه، من بعید می دانم بین رسول پناه و یحیی، حرف و حدیث یا جنگ و جدلی پیش آمده باشد. دلیلی برای جنگ نیست؛ گل محمدی لیست داده و باشگاه هم پیگیر جذب بازیکن است. چرا باید بجنگند. حالا اگر در این میان اتفاقی هم افتاده باشد، ما باید وارد ماجرا شویم و اختلاف ها را از بین ببریم. حیف نیست، مدیر خوب، مربی خوب، باشگاه خوب؛ باید کنار هم کار کنند و انشالله برویم برای قهرمانی بعدی. اگر واقعا بدانم بین یحیی و رسول پناه شکراب شده، خودم آستین ها را بالا می زنم و وارد عمل می شوم تا آنها را آشتی بدهم.»

محرمی: آدم عاقل از آدم فوتبالی حمایت می کند

مجتبی محرمی دیگر پیشکسوت باشگاه، نظر دیگری داشت: «این همه سال، این همه مدیر به باشگاه آمدند و رفتند، کدام شان به اندازه یک بازیکن یا یک مربی واقعا پرسپولیسی، به این باشگاه کمک کرده؟ آدم عاقل از آدم فوتبالی در این شرایط حمایت می کند چون مدیر باشگاه دو روز دیگر می رود و پشت سرش را هم نگاه نمی کند ولی هواداران، همیشه مربی و بازیکن را می شناسند. چه کسی است که بگوید اختلافی در میان نیست؟ من که اهل فضای مجازی نیستم هم می دانم یحیی چه مسائلی را در اینستاگرام و استوری خود مطرح کرده. این چه بازی است که دوستان در می آورند. مثلا رسول پناه برود سر تمرین، مردم می گویند خدا را شکر دیگر مشکل حل شده؟ نه آقا! باید کار کنی و بازیکن و امکانات مدنظر گل محمدی را بسازی تا هواداران از شما راضی باشند. اگر نمی توانی این کار را انجام بدهی، چه فرقی بین شما با من یا سایر پیشکسوتان است؟ باید این مشکل را حل کنید.»

عربشاهی: یحیی مردانگی کرده و باید حمایت شود

ضیا عربشاهی هافبک پیشین پرسپولیس هم در مورد اختلاف بین کادرمدیریتی و کادرفنی گفت: «من هم این مسائل را حس می کنم اما اگر سکوت کردیم، دلیل دارد؛ نمی خواستیم آرامش تیم بهم بخورد. الان که هم دربی را باختیم و هم یحیی گل محمدی در کنفرانس خبری خود، همه چیز را لو داد. معلوم است که داخل تیم و باشگاه، اختلاف وجود دارد اما اگر این موضوع ادامه یابد، قطعا هواداران و تیم هستند که لطمه می بینند. مدیریت باشگاه طوری عمل کرده که مورد انتقاد شدید هواداران باشد و از سوی دیگر، یحیی گل محمدی مردانگی کرد در آن شرایط، هدایت تیم را پذیرفت. از این مربی باید حمایت کنیم تا بماند و به کارش ادامه بدهد. او در پرسپولیس باشد، حداقل پشت مان به آینده گرم است چون با نیروی جوانی و کارنامه ای که برای خودش ساخته، می تواند به پرسپولیس کمک کند اما اگر از مدیر باشگاه حمایت کنیم، دو ماه دیگر باز هم تغییراتی شکل می گیرد و این مدیر می رود، مدیر بعدی می آید و تمام این حمایت ها بی حاصل می شود. پیشکسوت و هوادار در این شرایط باید منطقی عمل کند.»

کرمانی مقدم: این آخرین هشدار است!

مرتضی کرمانی مقدم مهاجم پیشین سرخ ها اما یک گام جلوتر می رود: «یحیی یک شخصیت آرام و خوبی دارد اما ببینید در این مدت چه بلایی بر سرش آورده اند که آن طور عصبانی شده و چنین حرف هایی را به زبان می آورد. او برای کار در باشگاه، نیاز به آرامش دارد نه اینکه مدیران کاری کنند که از نیمکت پرسپولیس برود. این آخرین هشدار است، اگر یحیی را از دست بدهیم، چه کسی باید هدایت تیم را برعهده بگیرد؟ او یک مربی پرانرژی است و اگر امکاناتی می خواهد، باید تهیه شود چون برای خودش که کار نمی کند، به خاطر پرسپولیس حرص و جوش می خورد. من شنیدم این مسائل آن قدر روی یحیی تاثیر گذاشته که حتی با چند باشگاه دیگر هم مذاکره کرده است. من واقعا نگران هستم وقتی این خبرها و شایعات را می شنوم چون بعد از برانکو، دل مان به کالدرون خوش بود که او رفت و حالا هم دل مان را به یحیی خوش کرده ایم که این حرف و حدیث ها را می شنویم.»

جباری: برای پرسپولیس افت دارد

رضا جباری هافبک سرخپوشان در اوایل دهه 80 بود. این پیشکسوت که خودش در آکادمی باشگاه به عنوان مربی تیم نوجوانان فعالیت می کند، گفت: «من دوست ندارم وارد این مسائل شوم چون ادامه یافتن چنین شایعاتی اصلا به سود پرسپولیس نیست. باید مشکلات را همین جا حل کنیم نه اینکه بزرگ شود و کار به استوری و مصاحبه و این مسائل بکشد. با شناختی که از گل محمدی و رسول پناه دارم، می دانم اگر مشکلی هم در میان باشد، خودشان حل می کنند زیرا ادامه این مشکلات، برای پرسپولیس افت دارد.»

حلالی: مقصر باشگاه است

اسماعیل حلالی هم گفت: «به عقیده من، مقصر این جریانات، مدیران باشگاه هستند. اگر آنها خوب و محکم کار می کردند، اصلا این شرایط به وجود نمی آمد. صدای یک مربی وقتی در می آید که ابزار کارش را از دست بدهد. الان یحیی بازیکن می خواهد، پس چرا باشگاه تا به حال هیچ بازیکنی را جذب نکرده است؟ یحیی می گوید باید با بازیکنان فعلی توافق شود، خب چرا تا به حال زمینه این توافق ها را نساخته اند؟ آن از مهدی ترابی که گذاشت و رفت و این هم از بازیکنان دیگری که شایعه جدایی شان مطرح شده است. باید فکری به حال این شرایط کرد. من در این ماجرا، فقط مدیران باشگاه را مقصر می دانم. حتما آنها نتوانستند باشگاه را مدیریت کنند که سرمربی تیم با آن حجم ناراحتی و عصبانیت، اعتراض می کند.»

رهبری فرد: منتقد درجه یک و حامی اصلی یحیی هستم!

بهروز رهبری فرد کاپیتان پیشین پرسپولیس اما نظراتش با باقی پیشکسوتانی که در این گزارش خواندید، متفاوت است. او در ابتدا گفت: «هیچ مربی را نمی شناسم که از نقد شدن در امان باشد. وقتی هدایت یک تیم را در دست می گیری، باید انتظار شنیدن انتقاد هم داشته باشی. گل محمدی رفیق من است و یک شب بعد از شکست در دربی هم به صورت تلفنی با هم صحبت کردیم. من منتقد درجه یک و حامی اصلی او هستم و می خواهم یحیی را نقد کنم اما دلیل نمی شود در زمان اختلافش با مدیران باشگاه، یحیی را رها کنم. این مدیران پرسپولیس که علاقه خاصی به موز خوردن در جلسات دارند، مشخص است که برای حل کردن مشکلات نیامده اند وگرنه تا به حال، خواسته های گل محمدی را برآورده می کردند تا سرمربی تیم به آن شکل اعتراض نکند. یحیی که نگفته بروید لیونل مسی را بیاورید، او فقط منتظر جذب بازیکنان جدید است. باید بدانیم که چرا باید از گل محمدی حمایت کنیم چون حمایت الکی و بدون منطق هم در آینده، کار دست یحیی می دهد. اگر منطقی نباشیم، بیشتر از اینکه به گل محمدی کمک کنیم، او را ضعیف خواهیم کرد.»

251 251

کد خبر 1427899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =