دیدار مکرون با خواننده معروف قبل از ملاقات با مقام‌های لبنان/عکس

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه که دوشنبه شب برای پیگیری اصلاحات در لبنان وارد این کشور شد اولین دیدار خود در این کشور را با فیروز، خواننده سرشناس انجام داد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از یورونیوز،  نهاد ودیع حداد، ۸۵ ساله که با نام هنری فیروز شناخته می شود یکی از معدود چهره هایی است که اکثر لبنانی ها برای او احترام قائل هستند. فیروز طی سالهای اخیر به ندرت در انظار عمومی ظاهر شده بود.

این در حالی است که بسیاری از لبنانی ها هنوز به ترانه های او گوش می دهند. وی همچنین یکی از شناخته شده ترین خواننده ها در کشورهای عربی است. در همین راستا تصمیم امانوئل مکرون برای ملاقات با فیروز در جریان سفر خود اقدامی نمادین با هدف تاکید بر هویت لبنان و جامعه مدنی این کشور محسوب می شود.

رئیس جمهوری فرانسه پس از ورود به بیروت مستقیما به منزل فیروز در الرابیه، واقع در حومه شمالی پایتخت لبنان رفت. این ملاقات بنا به درخواست فیروز بدون حضور خبرنگاران انجام شد.

فیروز که در فرانسه نیز چهره ای محبوب است تاکنون چند کنسرت در این کشور برگزار کرده است.

سفر امانوئل مکرون به لبنان دومین سفر او به این کشور طی یک ماه اخیر محسوب می شود. رئیس جمهوری فرانسه اولین رهبر خارجی بود که پس از انفجار مهیب در بندر بیروت به لبنان رفت.

امانوئل مکرون در جریان سفرش به لبنان یک اصله نهال سدر نیز غرس کرد. این اقدام نمادین رئیس جمهوری فرانسه در راستای گرامیداشت صدمین سالگرد تشکیل کشور لبنان انجام شد. درخت سدر لبنانی نماد این کشور محسوب می شود و از تصویر آن در پرچم لبنان نیز استفاده شده است.

311311

کد خبر 1427955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =