رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هئیت‌های شهرکرد زبانزد است / رعایت قانون اولویت هئیت‌های مذهبی

رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: در برگزاری مراسم‌ عزاداری دهه اول ماه محرم پروتکل‌های بهداشتی به خوبی توسط هیئت‌ها رعایت و اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی شهرداری ،فرهاد رئیسی در سخنان پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به برگزاری مراسم دهه اول ماه محرم اظهارداشت: مردم به یک درک فرهنگی بالا رسیده‌اند و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌ها مراسم باشکوه دهه اول محرم را برگزار و استان ما جزو استان‌هایی بوده که به قانون تمکین و مسائل و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت کردند.

وی با اشاره به انتخابات هیئت رییسه جدید سال آخر شورای پنجم افزود: چشم امید مردم به افرادی است که با رأی خود، آن‌ها را به شورا فرستادند چراکه انجام اقدامات خوب در جهت رفع مشکلات سبب رضایتمندی مردم می‌شود بنابراین امیدوارم انتخاب هیئت رییسه جدید نویدبخش یک وحدت و همدلی بین اعضای شورا باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه شهرداری باید هر چه سریع‌تر برنامه کوتاه مدت و بلندمدت خود را به نتیجه برساند، بیان کرد: می‌طلبد اعضای شورای شهر هرکدام حداقل ۵ مشکل شهر را در شورا مطرح تا بررسی و اولویت‌بندی و به عنوان چشم‌انداز تا پایان شورای پنجم پیگیری و هدف‌گذاری لازم انجام شود.

رئیسی با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری ادامه داد: با توجه به اینکه وضعیت معیشتی مردم در پرداختی‌ها به شهرداری تاثیرگذار بوده اما خوشبختانه شهرداری پروژه‌های عمرانی خوبی در دست اجرا دارد که اعتبار آن حدود ۱۱۰ میلیارد تومان می‌باشد.

وی با بیان اینکه در بحث اعتمادسازی عمومی مشکل داریم، گفت: جلسات شورای شهر باید به سمتی پیش برود که مردم از نتیجه آن مطلع شوند بنابراین نیاز است پرتال شورای شهر راه‌اندازی و فعال و از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی به خوبی بهره‌مند شویم.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به انتخاب روسای کمیسیون‌های تخصصی در شورا تصریح کرد: کمیسیون‌ها باید مقتدرانه عمل کنند و نباید درگیر مسائل روزمره شوند بنابراین افرادی که انتخاب می‌شوند برای انجام امور وقت بگذارند و از ظرفیت افراد دیگر هم استفاده کنند چرا که به انجام کار جمعی اعتقاد داریم.

وی با بیان اینکه شورا برای شهرداری یک ذره‌بین شده است، خاطرنشان کرد: نظارت بر کار شهرداری خوب است اما باید شورا اقتدار خود را داشته و مشکلات شهرداری با دستگاه‌ها را بررسی و رفع کند.

رئیسی با بیان اینکه پروژه برج‌ دوقلو باید به نتیجه برسد، افزود: مردم احساس می‌کنند با وجود نیمه‌تمام ماندن پروژه برج دوقلو فعالیت اقتصادی در شهر نمی‌توان انجام داد بنابراین باید تلاش کنیم و استاندار محترم و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی را پای کار بیاوریم تا این مشکل رفع و پروژه به نتیجه برسد.

طیبه شریفی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: انتظار داریم در آخرین سال شورای دوره پنجم با وفاق و همدلی در کنار یکدیگر کار انجام دهیم و یک برنامه‌ریزی بلندمدت برای آیندگان و یک برنامه‌ کوتاه مدت برای یک سال باقی مانده پیش‌بینی شود.

وی با اشاره به مشکلات بانک شهر گفت: در ابتدا مذاکرات لازم باید برای تسویه حساب با بانک انجام تا از افزایش بدهی شهرداری به بانک جلوگیری و بعد از آن موضوع ابطال قرارداد را پیگیری نماییم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جلسات شورای شهر به صورت علنی هستند بنابراین همه رسانه‌ها و حتی نمایندگان اقشار مختلف مردم می‌توانند ثبت‌نام و در جلسات شورای شهر حضور داشته باشند.

شریفی افزود: کارها و اقدامات شورا به دور از سلایق و جناح‌بندی سیاسی و قومی انجام و شهرداری نیز همکاری لازم را داشته باشند.

حمید فتح‌اللهی عضو شورای شهر شهرکرد در ادامه جلسه گفت: امیدوارم در دوره پایانی شورای پنجم بتوانیم با سعه‌صدر بیشتر در کنار یکدیگر اتفاقات خوبی را در مجموعه مدیریت شهری رقم بزنیم و با حضور هئیت رییسه جدید تصمیمات مهم برای رفع مشکلات شهر اتخاذ شود.

امامقلی بلالی عضو شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: با توجه به تورمی که وجود دارد باید اعمال جرایم به ویژه برای پارکینگ واحدهای مسکونی به درستی انجام شود.

وی گفت: اگر تدبیری برای املاک شهرداری به ویژه خیابان‌های تازه تأسیس اندیشیده نشود به مشکلات جدی بر می‌خوریم.

حیدر علیپور عضو شورای اسلامی شهرکرد بیان کرد: امسال باید با همفکری و همدلی بتوانیم مشکلات مردم را رفع کنیم و با حل مشکل بانک شهر، شهر را از این وضعیتی که دچار چالش شده است، نجات دهیم.

وی افزود: طی دو سال گذشته مشکلات متعدد مطرح شد که امیدواریم در سال پایانی شورای شهر همه مسائل شفاف‌سازی شود و در جهت توسعه و پیشرفت شهر حرکت کنیم.

مصطفی حیدری عضو شورای اسلامی شهرکرد خاطرنشان کرد: با توجه به سفر رییس بانک شهر به شهرکرد می‌طلبد پیشنهادات در خصوص رفع مشکلات شهرداری با این بانک ارائه شود.

بهادر عبدالغنی شهردار شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: شهرداری در حال تهیه برنامه ۵ ساله است که انتظار داریم شورای شهر جهت تهیه هرچه سریع‌تر این برنامه همکاری و پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

وی افزود: بحث ممیزی‌ها، کمیسیون ماده ۱۰۰، کم و کیف درآمدها و... از جمله برنامه‌های مهمی هستند که می‌تواند در شورا مطرح و برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

48

کد خبر 1428179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =