سد «کلقان چای» بستان‌آباد فردا افتتاح می‌شود

سد مخزنی «کلقان چای» بستان‌آباد از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز پنجشنبه (۱۳ شهریورماه) با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی : دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار داشت: سد کلقان‌چای بستان‌آباد از نوع خاکی با هسته رسی است که حجم مخزن آن ۲۲ میلیون مترمکعب است و نقش مهمی در تأمین آب شرب شهرستان‌های چاراویماق، هشترود و بستان‌آباد و نیازهای صنعتی شهرستان بستان‌آباد دارد.
وی افزود: این سد در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب غربی بستان‌آباد و در دامنه ارتفاعات سهند واقع شده و با بهره‌برداری از آن بیش از ۹۰ روستای منطقه از منابع آبی آن استفاده خواهند کرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ارتفاع سد کلقان‌چای ۶۵ متر و طول تاج آن ۵۲۰ متر است و می‌تواند در کنترل سیلاب‌های فصلی و جلوگیری از هدررفت آب‌های سطحی تأثیر بسزایی داشته باشد.
دکتر محمد ضمن تشکر از همکاری وزارت نیرو در اجرای این پروژه اظهار داشت: حجم خاکریزی بدنه سد ۱ میلیون مترمکعب و حجم بتن‌ریزی آن ۳۰ هزار مترمکعب بوده و با تلاش هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است.

48

کد خبر 1428266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =