معادن غیر فعال در استان چهارمحال و بختیاری تعیین تکلیف شوند

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:وظیفه شورای معادن ارائه مجوز برای برداشت یا عدم برداشت از معدن است، چنانچه معدنی هیچ گونه برداشتی نداشته باشد باید مجوز آن باطل شود.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری : اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای معادن استان با انتقاد از شیوه نظارت بر فعالیت معادن استان گفت: باید جلوی واسطه گری در خصوص واگذاری معادن توسط شخصی که مجوز بهره‌برداری کسب کرده گرفته شود.

وی با اشاره به تخفیف میزان بدهی حقوق دولتی تعدادی از معادن استان و مهلت برای تعیین تکلیف بدهی، افزود: چنانچه ظرف مدت مقرر، معدن توسط صاحب آن، فعال نشده باشد حق واگذاری رسمی یا غیر رسمی به غیر وجود ندارد.

استاندار ادامه داد: معادنی که فرصت یک ماهه برای تعیین تکلیف بدهی حقوق دولتی به آن ها داده شده است، چنانچه بعد از اخطار، معدن فعال نبوده، باید لغو مجوز شوند.

وی در خصوص زمین پیشنهادی برای احداث شهرک تخصصی بادام با حریم معادن سنگ لاشه تصریح کرد: در این شهرک صنایع بسته‌بندی و فرآوری بادام انجام خواهد شد و باید مباحث کارشناسی و اصلاح نقشه با توافق اولیه شرکت شهرک‌های صنعتی، اداره‌کل حفاظت محیط زیست و امور اراضی پیگیری و انجام شود.

46

کد خبر 1428434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =