مادورو پس از 120 سال صادرات دام زنده را آغاز کرد

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا با اعلام خبر اولین صادرات دام زنده این کشور پس از ۱۲۰ سال گفت: این موضوع در راستای سیاست صادرات حداکثری بخش کشاورزی سرزمین بولیواری صورت می‌گیرد تا ونزوئلا را به کشوری صادرکننده تبدیل کند.

 نشریه اولتیماس نوتیسیاس ونزوئلا امروز (پنجشنبه) به نقل از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری این کشور نوشت: ونزوئلا چهارشنبه این هفته اولین محموله دام زنده به ظرفیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلو گوشت گاو را به عراق صادر کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا با بیان اینکه این کشور از ۱۲۰ سال گذشته تاکنون چنین صادراتی را نداشته اعلام کرد: صادرات حداکثری را به میزان ۳۰ درصد محصولات مجاز کرده‌ام تا جایگزین سرمایه و تولیدات بیشتر برای کشور شود و از این طریق سرزمین بولیواری را به کشوری صادرکننده تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد که ونزوئلا پس از برزیل، آرژانتین و کلمبیا چهارمین کشور دارنده رمه‌های عظیم گاوداری در آمریکای جنوبی است که باید از این ظرفیت خود استفاده کند.

مادورو همچنین در حاشیه پروژه‌ای تولیدی با اشاره به موفقیت این کشور در صادرات ۴۰ هزار تن گونه‌های دریایی در سال ۲۰۲۰ به برخی کشورهای اروپایی و آسیایی همچون فرانسه، اسپانیا، تایلند، چین و ... خاطرنشان کرد: امور صادراتی و تولیدی در راستای رئوس ۹ ‌گانه سیاست صادرات حداکثری بخش کشاورزی ونزوئلا صورت می‌گیرد؛ مأموریتی که برای مطالعه و بررسی دقیق‌تر به مجلس شورای ملی خواهد رفت تا به عنوان قانونی ملی برای کشور ثبت شود.

«ویلمار کاسترو سوتلدو» وزیر کشاورزی ونزوئلا نیز در یک گفتگوی تلویزیونی ضمن اعلام خبر صدور دام زنده به عراق گفت: ونزوئلا صادرات گاو را پس از یک قرن و اندی (از اواخر قرن ۱۹) با تیمی از تمام موسسات از سر گرفته است.

310 310

کد خبر 1428476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
    0 0
    ایران که ارتباط خوبی با ونزئولا دارد میتواند .چنانچه دامداری به جنگلها و مراتع ما ضربه میزند قسمتی از نیاز گوشتی خود را از آن کشور تهیه کنیم و به جای دلار کالا هابی که نیاز دارد را صادر نماییم