مدارس قزوین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در صورت موافقت ستاد استانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، مدارس با رعایت نکات بهداشتی بازگشایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جلسه ستاد مقابله با کرونا که با حضور لاری سخنگوی وزارت بهداشت در سالن جلسات باقرالعلوم مدیریت بحران استان برگزار شد، اظهار کرد: عملکرد مطلوب سیستم آموزش و درمان کشور در مدیریت شیوع بیماری کرونا توانست بسیار چشمگیر باشد که به عنوان یکی از شاخص ترین اتفاقات این حوزه با راه اندازی شبکه شاد توانست مدیریت مناسبی را در اوضاع کرونا داشته باشد.
او بیان کرد: اگر چه سال گذشته به خوبی مدیریت شود و با وجود تعطیلی مدارس توانستیم مسیر آموزش را ادامه دهیم اما امروز به دلیل عواقبی که تعطیلی طولانی مدت مدرسه می‌تواند ایجاد کند تلاش ما این است که مدرسه بازگشایی شود و این کانون اصلی تربیت بتواند تا حد امکان نقش خود را در تعلیم و تربیت ایفا کند.
اصغری بیان کرد: تاکید ما این است که اگر بخواهیم مدرسه تعطیل شود و آموزش‌ها صرفاً از طریق فضای مجازی شکل بگیرد خطر ترک تحصیل در استان شکل خواهد گرفت و مسدود کردن این پل ارتباطی ایجاد شده بین جامعه و حاکمیت در نهایت به ضرر نسل آینده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امروز نیاز است تا دستور صریح و روشنی در خصوص بازگشایی مدارس صورت گیرد و تسهیلگری کنیم تا مانعی برای ارائه آموزش‌های حضوری وجود نداشته باشد، چرا که در استان مشاهده شده برخی از فرمانداران و نهادهای غیر مرتبط در خصوص بازگشایی مدارس اعلام نظرهای غیر تخصصی و کارشناسی داشتند و قطعاً نگرانی‌های زیادی را برای خانواده‌ها ایجاد کرده اند.
اصغری بیان کرد: تلاش ما این است که مدارس ما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شکل گیرد چرا که همچنان معتقدیم زیرساخت‌های آموزش مجازی به صورت کامل در استان مهیا نیست و نیازمند این هستیم که ارتباط حداکثری در استان ایجاد شود.

او خاطر نشان کرد: ما نیازمند به مسئولیت پذیری حداکثری هستیم و در شرایط بحرانی امروز انعطاف پذیری حداکثری و پاسخگویی مناسب می‌تواند مشکلات ما را تا حد زیادی رفع کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ما مطیع تصمیم ستاد ملی کرونا و ستاد استانی مدیریت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا هستیم ولی امیدواریم در تصمیم گیری ها حساسیت مسئله آموزش را نیز مد نظر داشته باشند.

48

کد خبر 1428551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =