۰ نفر
۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
نقش روس ها در انتخابات 2020 چیست؟

ایسنا نوشت: وزارت امنیت ملی آمریکا هشدار داد، روسیه تلاش می‌کند تا اعتماد آمریکایی‌ها به امنیت و اعتبار رای گیری پستی را تضعیف کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر تحلیل و اطلاعات وزارت امنیت کشور آمریکا در بولتنی داخلی که تنها مورد استفاده کارمندانش است، نوشت: روسیه احتمالا به انتقاد از رای گیری پستی و تغییر روندهای رای گیری در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا به منظور تضعیف اعتماد مردمی به این روند رای گیری ادامه می‌دهد.

در این بولتن همچنین آمده است، در اواسط اوت، رسانه‌های دولتی روسیه و وبسایت‌های وابسته انتقادهای گسترده‌ای را از رای گیری پستی در آمریکا منتشر کردند و مدعی شدند که رای دهندگان فاقد صلاحیت برگه‌های رای را به دلیل لیست‌های منسوخ شده رای دهندگان دریافت می‌کنند و این مساله باعث می‌شود تا تعداد زیادی از برگه‌های رای شمارش نشوند و در معرض خطر دستکاری قرار بگیرند.

در این بولتن همچنین آمده، از مارس رسانه‌های روسی همچنین به دنبال تضعیف اعتماد به روند رای گیری پستی بوده‌اند، با این ادعا که آنها "فرصت‌های گسترده‌ای برای تقلب در رای دهندگان" را فراهم می‌کنند. روسیه احتمالاً با ترغیب ادعاهای مربوط به فساد سیستم انتخابات ایالات متحده، ناکامی‌ها و "دخالت‌های خارجی" به دنبال تضعیف اعتماد عمومی به انتخابات کشور است.

آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفته که این بولتن نگرانی‌اش را درباره اینکه روسیه به دنبال از بین بردن اعتماد در روند انتخابات آمریکاست، اثبات می‌کند.

312 310

کد خبر 1428743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =