خبری از دورهمی احمدی نژادی ها در مجلس نیست /رفیعی: مجلس جای یارکشی دبستانی نیست /میرتاج‌الدینی: اصولگرا هستیم نه احمدی نژادی

برنا نوشت:تایید ضمنی شمس‌الدین حسینی و علی نیکزاد از شکل‌گیری جمع احمدی‌نژادی‌ها در مجلس منجر به طرح این سوال می‌شود که با گذشت بیش از چهار ماه از شروع به کار مجلس یازدهم آیا نشست‌های احمدی‌نژادی‌های مجلس، همچنان ادامه دارد یا خیر.

همزمان با ورود بخش قابل توجهی از وزرا و مدیران دولت نهم و دهم به مجلس یازدهم گمانه‌های، شکل‌گیری گعده‌های مدیران احمدی‌نژاد در مجلس پررنگ‌ شد. 

روزهای ابتدایی شکل گیری مجلس لود که نیکزاد و شمس‌الدین حسینی خبر از گعده‌های مدیران احمدی‌نژاد در مجلس را دادند اما مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت نهم و دولت دهم که به مجلس راه یافته است، در خصوص دورهمی‌های احمدی‌نژادی‌های مجلسی گفته بود فعلا در منتخبان مجلس مقوله‌ای به نام ائتلاف احمدی‌نژاد وجود ندارد، این عبارتی است که برخی از رسانه‌ها درست کردند و البته اگر باشد، بنده مطلع نیستم.

سمیه رفیعی، از جمله مدیران دولت احمدی‌نژاد ائتلاف مدیران و وزرای دولت‌های نهم و دهم را یک نوع خاطره‌بازی می‌خواند و به برنا می‌گوید: اصولا برنامه محوری و کارایی و تعهد در کارایی از هر نوع خاطره، نوستالژی، قرابت حزبی و مورادی از این قبیل مهم‌تر است.

مشاور معاون رئیس جمهور در دولت احمدی‌نژاد دورهمی مدیران دولتی قبلی براساس سابقه حضور در یک دولت را اقدامی کودکانه قلمداد می‌کند و یادآور می‌شود که مجلس جای یار و یارکشی دبستانی نیست، باید ببینیم منفعت کشور و مسائل کلی نظام چه ایجاب می‌کند و آن، در دستور کار قرار بگیرد.

«سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی»، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور در دولت دهم، درباره گعده احمدی نژادی ها در مجلس یازدهم می‌گوید: اولین بار نیست که مدیران دولت نهم و دهم در مجلس حضور دارند، به عنوان مثال افرادی مانند زاهدی، سلیمانی و کاظمی سابقه حضور در مجالس قبلی را دارند و اولین بار نیست که نماینده شدند، البته این دوره تعداد مدیران دولت نهم و دهم در مجلس تا حدودی افزایش یافته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بر روی تعلق داشتن مدیران احمدی‌نژاد به جریان اصول‌گرایی تاکید می‌کند و ادامه می‌دهد: اکثر این افراد قبل از آنکه در دولت نهم یا دهم باشند، در جریان اصول‌گرایی بوده و هستند، که در این اثنا دوره‌ای را هم در دولت حضور داشتند. بنابراین مجموعه مدیرانی که در دولت قبل بودند و در حال حاضر در مجلس حضور دارند، در فراکسیون اصول‌گرایان حضور دارند و جلسات رسمی فراکسیونی را به همراه اصول‌گرایان برگزار می‌کنند و اینکه به این عنوان جلسه‌ای ندارند، اگر چه همه نمایندگان به صورت تخصصی در کمیسیون‌ها حضور دارند.

میرتاج‌الدینی در واکنش به اینکه، امکان گردهمایی مدیران احمدی‌نژاد در موارد خاص وجود دارد یا خیر، اظهار می‌کند: در ابتدای مجلس گروه‌های مختلف که همه از طیف‌های اصول‌گرا بودند، در رابطه با ریاست مجلس نشست‌هایی برگزار کردند به عنوان مثال پایداری‌ها و سایرین در این زمینه نشست‌هایی برگزار کردند. در حقیقت این نشست‌های به اقتضای شرایط ناشی از شروع مجلس و بحث ریاست مجلس، برگزار می‌شد اما بعد از آن چنین موردی اتفاق نیفتاد، البته شناخت بیشتر نمایندگان از یکدیگر نیز در این امر دخیل بوده است، به این ترتیب که در ابتدای مجلس به دلیل اینکه بسترها و ظرفیت‌ها آشکار نشده بود، افرادی که با یکدیگر آشنا بودند، دور هم جمع می‌شدند.

«علی اکبر بسطامی» یکی دیگر از مدیران دوران احمدی‌نژاد در گفتگو با برنا ضمن تاکید بر اینکه قبل از ریاست جمهوری احمدی‌نژاد مسئولیت مدیرکل کمیته امداد خمینی ار برعهده داشته، در پاسخ به این پرسش که مدیران احمدی‎نژاد در مجلس چه برنامه‌ای را دنبال می‌کنند؟ می‌گوید: درگیر این مسائل نیستم.

«علی حدادی» که سابقه خدمت در دولت احمدی‌نژاد را در کارنامه خود را دارد، از برگزاری گردهمایی و نشست‌ بر اساس افراد استقبال نمی‌کند و ضمن اظهار بی‌اطلاعی نسبت به شکل‌گیری جمعی در مجلس توسط مدیران و وزرای احمدی‌نژاد به برنا می‌گوید: برای ما ولایت و ولی امر مسلمین برای محور و معیار است و اشخاص معیار نیستند

2727

کد خبر 1428943

برچسب‌ها