آغاز به کار اتوبوس‌های خطوط مدرسه/ ضد عفونی ناوگان اتوبوسرانی برای دانش آموزان

فارس نوشت: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آغاز به کار اتوبوس‌های خطوط مدرسه در مناطق ۲۲‌گانه پایتخت خبرداد و گفت: ضد عفونی کامل ناوگان اتوبوسرانی برای جابه‌جایی دانش‌آموزان انجام شد.

محمود ترفع در مورد چگونگی فعالیت اتوبوس‌های خطوط مدرسه اظهارداشت: با وجود اعلام دیرهنگام بازگشایی حضوری مدارس، هماهنگی‌های لازم از قبل برای بازگشایی مدارس از جمله آغاز به کار اتوبوس‌های خطوط مدرسه در ۲۲ منطقه تهران به عمل آمده است.

وی افزود: مسیرهایی که بیشترین مدارس در آنها قرار دارند، از قبل شناسایی شده‌اند و اتوبوس‌های سرویس مدارس با تابلوهای مشخص و در ساعات معین که زمان رفت و آمد دانش‌آموزان به مدارس است، در این خطوط خاص فعالیت کرده و به جابه‌جایی دانش آموزان می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه ناوگان اتوبوسرانی، شب گذشته به طور کامل ضد عفونی شده تا از صبح امروز دانش‌آموزان با ایمنی و سلامت بیشتر جابه‌جا شوند، اظهار کرد: البته اتوبوس‌ها در طور روز و در ابتدا و انتهای خطوط نیز با استفاده از دستگاه‌های مه‌پاش (فوگر) ضد عفونی می‌شوند، هر چند رعایت نکات بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک هنگام سوار شدن به اتوبوس، موضوع مهمی است که باید از سوی دانش‌آموزان و والدین آنها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه از قبل برنامه‌ریزی‌های لازم برای بازگشایی مدارس حتی به صورت حضوری به عمل آمده بود، خاطرنشان کرد: از صبح فردا، استقرار عوامل نظارتی در مکان‌های پرمسافر و گلوگاه‌های شبکه اتوبوسرانی تشدید شده و علاوه بر آن، واحد امداد خودرو برای رفع فوری عیب اتوبوس‌های دارای نقص فنی در شبکه معابر تقویت می‌شوند.

۴۷۲۱۲
 

کد خبر 1428969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =