۰ نفر
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
درخواست اپوزیسیون بلاروس از سازمان ملل

ایسنا نوشت: رهبر اپوزیسیون بلاروس از سازمان ملل خواست تا آنچه اقدامات سرکوب‌گرایانه رئیس جمهوری بلاروس علیه معترضانی خواند که وی را به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته متهم می‌کنند، محکوم کند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر اپوزیسیون بلاروس در جریان سخنرانی در جلسه غیررسمی شورای امنیت که روز جمعه به صورت مجازی برگزار شد، همچنین از سازمان ملل خواست تا یک هیات ناظر بین‌المللی به بلاروس اعزام کند و گفت: کمیسیون حقوق بشر باید نشست ویژه‌ای را درخصوص وضعیت حقوق بشر در این کشور برگزار کند.

وی همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا علیه افرادی که مسئول "نقض‌های انتخاباتی" و "جنایت علیه بشریت" هستند، تحریم‌هایی اعمال کند.

سوتلانا تیخانوفسکایا در نخستین درخواست خود برای مداخله بین‌المللی در این بحران گفت: ما مردم بلاروس به کمک سازمان ملل نیاز داریم تا نقض‌های فاحش حقوق بشر و بی‌اعتنایی بدبینانه به منزلت و شرافت انسانی را متوقف کنیم.

وی افزود: ما از سازمان ملل می‌خواهیم تا استفاده افراطی از قوه قهریه توسط سرویس‌های امنیتی بلاروس علیه معترضان را محکوم کند.

رهبر اپوزیسیون بلاروس از ویلنیوس، پایتخت لیتوانی در این نشست سخنرانی کرد؛ جایی که وی پس از آغاز اقدامات سرکوب‌گرایانه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس به آنجا فرار کرد.

312 310

کد خبر 1428987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =