اخذ مجوز صدور پروانه بهداشتی صادرات ماهی خشک برای نخستین بار در کشور

مدیر غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم از اخذ مجوز صدور پروانه بهداشتی برای صادرات ماهی خشک صنعتی تولید شده در این منطقه برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، نسرین نانوایی قشمی با بیان این خبر، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری مدیریت غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم، مجوز صدور پروانه بهداشتی صادرات ماهی خشک صنعتی برای نخستین بار در کشور به این اداره تفویض شد.
وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی جزیره قشم و تولید ماهی خشک به روش صنعتی و صادرات آن به سایر کشورها، از این پس مدیریت غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم با اخذ مجوز از مدیریت کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، می تواند پروانه بهداشتی برای صادرات این محصولات را صادر کند.
مدیر غذا، دارو و استاندارد قشم اضافه کرد: تولیدکنندگان ماهی خشک به شیوه صنعتی برای صادرات محصولات خود با رعایت ضوابط بهداشتی سازمان غذا و دارو از این پس می توانند با اخذ پروانه بهداشتی از این مدیریت محصولات خود را به سایر کشورها صادر کنند.
به گفته نانوایی قشمی؛ همچنین درخواست تدوین استاندارد ماهی خشک نیز به سازمان ملی استاندارد ایران داده شده است که می توان با همکاری صیادان این استاندارد ملی را نیز برای نخستین بار در کشور تهیه و تدوین و براساس آن عمل کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد اداره غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم در بخش های مختلفی قابل تفکیک است که همه در راستای تامین و ارتقا سلامت مردم و رسیدن به سطح استانداردهای ملی و جهانی ارایه می شود.

48

کد خبر 1429130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =