سازمان منطقه آزاد قشم با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد قشم با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری باهدف توسعه همکاری و بهره‌مندی از توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و تجارب این دو نهاد به امضا رسید.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، این تفاهم‌نامه از سوی معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور و حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم باهدف همکاری‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، کارآفرینی، اشتغال و مشاوره‌ای به‌منظور استقرار نظام جزیره دوستدار خانواده در موضوعاتی مانند؛ توان‌افزایی بانوان، گسترش آموزش و ترویج کارآفرینی، مشارکت مؤثر در تقویت تعاونی‌ها و حمایت از اشتغال بانوان، اجرایی سازی نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و کمک به جاری‌سازی رویکرد عدالت جنسیتی بر برنامه‌های بازار کار، با عنایت به قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به امضا رسید.
در بخشی از این جلسه، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به مفاد این تفاهم‌نامه اظهار داشت: کمک به زنان خانه‌دار، تقویت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد که در سال‌های اخیر یکی از راهبردهای اساسی ما در پیشرفت بانوان جامعه بوده، توسعه کارآفرینی از اهداف مهم امضای این تفاهم‌نامه است.
وی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین فعالیت‌های ما تقویت نظام خانواده است که در قالب سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین در قالب ماده ۱۰۲ قانون برنامه به آن اشاره‌شده و ما توانستیم برای نخستین بار، چارچوبی برای شاخص‌های خانواده طراحی و تنظیم کنیم.
به گفته ابتکار، این شاخص‌ها محور کار در بحث ارتقاء تعالیم و شکوفایی خانواده‌های ایرانی بوده و تحت عنوان سیاست‌های دوستدار خانواده به اجرا درآمده است.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به برنامه‌های اجراشده در این زمینه گفت: سینمای دوستدار خانواده با همکاری وزارت ارشاد و شهر دوستدار خانواده با همکاری وزارت کشور در حال کار است و امروز خیلی خوشحالیم که با حضور شما شاهد اجرای طرحی با نام  جزیره دوستدار خانواده باشیم.
ابتکار یادآور شد: ما سند ارتقاء وضعیت زنان خانه‌دار را به‌عنوان یک دستور کار اجباری برای استان‌ها طراحی و ابلاغ کردیم ولی ممکن است قشم علاقه‌مند به اجرای برنامه خاصی در ذیل این سند با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی خود باشد که باارزش است و ما از آن استقبال می‌کنیم.

تدوین سند توسعه و ارتقاء جایگاه زنان جزیره قشم، حمایت از طرح‌های بانوان و دختران دارای استعداد برتر و کارآفرین،  اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده، تدوین استانداردهای آموزش شغلی و مهارتی، تقویت و توسعه مشاغل خانگی و خانوادگی و شبکه‌سازی سمن‌های فعال باهدف ارتقای دانش بخش‌هایی از مفاد این تفاهم‌نامه است.
این تفاهم‌نامه در ۸ ماده تنظیم و صبح امروز شنبه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹ به تأیید و امضای معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور و حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم رسیده و به مدت دو سال اعتبار دارد.
گفتنی است در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد قشم با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور، حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پروین فرشچی، عضو هیات مدیره، مرتضی شیخ‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، فرشته سلجوقی، مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم، زهرا جواهریان، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی و دکتر نظری پور کیانی، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده حضور داشتند.

48

کد خبر 1429131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =