نهضت توسعه علمی در جامعه مورد توجه قرار گیرد

نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: اگرمقام معظم رهبری بر نهضت و توسعه علمی تاکید دارند به این دلیل است که ما باید به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم و یکی از وظایف ما این است که نسبت به علم توجه بیشتری داشته باشیم.

به گزارش خبرآنلاین البرز آیت الله سید محمد حسینی همدانی درآیین بازگشایی مدارس استان البرز که در دبیرستان شهید محمد زارع  کرج برگزار شد،افزود: در جهان وضعیتی داریم که باید عالم باشیم چون امروز هرکه علم داشت قدرتمند است.
وی یادآور شد : دانش آموزان باید به صورت منظم درس بخوانند و با سه عنصر نظم، سلامت بدن و معنویت و علم آموزی سال تحصیلی را به خوبی به پایان برسانند.
آیت الله حسینی همدانی  با اشاره به اینکه معلم شخصیتی است که معارف، دانش و علوم را در جان مخاطب خود قرار می‌دهد، افزود: مدرسین هرچه ارتباط خود را با خدا قوی‌تر کنند در نفوس مخاطب خود تأثیرگذاری بیشتری خواهند گذاشت.
امام جمعه کرج یکی از افتخارات نظام اسلامی دراین وضعیت را تعطیل نشدن مدارس ذکرکرد.
وی با بیان اینکه پس از شیوع کرونا آموزش به شکل دیگری به دانش آموزان ارائه و حتی یک لحظه تعطیل نشد، تصریح کرد: خوشبختانه امسال نیز مدارس تعطیل نشده است.
حسینی همدانی ادامه داد: دانش آموزان باید به صورت منظم درس بخوانند و با سه عنصر نظم، سلامت بدن و معنویت و علم آموزی سال تحصیلی را به خوبی به پایان برسانند.
وی تاکیدکرد: معلمی کاربزرگی است و هرقدرمعلم ارتباطش با خدا بیشترباشد، کلام او می تواند در مخاطب نفوذ و تاثیربگذارد.
استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

48

کد خبر 1429140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =