۱ نفر
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
تازه‌ترین افشاگری بولتون درباره ترامپ

ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت، در سال ۲۰۱۹ ترامپ دستور داده بود تا سفیر وقت انگلیس در این کشور را در پی انتشار یادداشت‌هایش اخراج کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،‌ جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در گفت‌وگویی با روزنامه تلگراف گفت: یادداشت‌هایی که از سر کیم داروک، سفیر وقت انگلیس در آمریکا فاش شدند نشان دادند که او اظهارات تحقیرآمیزی درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مطرح کرده است.

بولتون ادامه داد:‌ آن روزی که یادداشت‌ها منتشر شدند ترامپ، من را فراخواند و گفت که به داروک بگویید باید از آمریکا برود. من به سر مارک سدویل، از مقام‌های ارشد دولت انگلیس تلفن کردم. درباره آن یادداشت‌ها همه در انگلیس اطلاع داشتند چون رسانه‌ها آن را منتشر کرده بودند. من به او گفتم که نتیجه این وضعیت خوب نخواهد بود و شما باید سفیر را از آمریکا ببرید.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا همچنین گفت، به سدویل گفته که انگلیس و آمریکا در نقطه‌ای قرار دارند که اوضاع را بدتر می‌کند مگر آنکه لندن تصمیم بگیرد چطور باید سفیر را از آمریکا خارج کند.

دستور ترامپ برای اخراج سفیر انگلیس در ایالات متحده پس از آن صادر شد که روزنامه دیلی میل بخش‌هایی از یادداشت‌های محرمانه وی را در اوایل ژوئیه ۲۰۱۹ منتشر کرد که در آنها این سفیر کاخ سفید را "یک دستگاه منحصر به فرد ناکارآمد" توصیف کرده و هشدار داده بود که دوران ترامپ با بی‌اعتباری و بی‌آبرویی پایان می‌یابد. سر داروک همچنین ترامپ را یک رئیس جمهور بی‌منطق، متزلزل و ناتوان توصیف کرده بود.

داروک پس از آن استعفا کرد که ترامپ در ۹ ژوئیه ۲۰۱۹ در توییتی وی را فردی "حواس پرت" و "یک مرد بسیار احمق" خواند.

رسانه‌ها مدعی شدند، داروک به این دلیل استعفا کرد که بوریس جانسون که در آن زمان وزیر خارجه دولت ترزا می، نخست وزیر بود از وی حمایت نکرد.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1429168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =