آغاز سال تحصیلی با ۱۵ میلیون  دانش آموز در کشور

ایرنا نوشت :مدیر کل دفتر امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش وپرورش گفت:در سال تحصیل جدید بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی و کادر آموزشی با رعایت پروتکل بهداشتی وارد ۱۰۷ هزار مدرسه شدند.

رسول پاپایی در آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس در مدرسه علامه طباطبایی شهرکرد افزود: در  مدل آموزشی جبرانی و مکمل  علاوه بر بازگشایی مدارس و ارائه آموزش حضوری از سایر امکانات و ظرفیت‌ها از جمله فضای مجازی، بسته‌های آموزشی  و آموزش تلویزیونی استفاده می‌شود.
وی اظهارداشت: آموزش‌های مکمل و استفاده از بستر رسانه‌ها، فضای مجازی و حضور مدیران و معلمان در مدرسه در ایام تعطیلی مدارس به عنوان یک راهکار برای جبران تعطیلی مدارس استفاده شد.
وی با اشاره به اینکه صدا و سیما در دسترس ترین رسانه برای ارائه آموزش در شرایط بحران است، گفت: باید از بستر شبکه آموزش و شبکه‌های دیگر برای ارائه آموزش به دانش آموزان استفاده کرد.
پاپایی با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا همه گیر بوده و ارائه آموزش و تعلیم و تربیت بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ دانش آموز در کل جهان در یک برهه زمانی که مدارس تعطیل شدند، تغییر پیدا کرد.
به گفته وی، ۶۴ کشور از اردیبهشت تا خردادماه امسال آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت را بازگشایی و آغاز کردند اما در کشور ما از روزهای گذشته با داغ شدن اخبار مبنی بر بازگشایی مدارس هجمه‌های مختلف به نظام تعلیم و تربیت وارد شده است.
وی اظهار داشت: در کشور ما که همیشه فضای مجازی و استفاده از ظرفیت و تکنولوژی به روز در مدارس در حاشیه و خارج از سیستم آموزش و پرورش قرار داشت و مدارس تبدیل به گورستان کامپیوتر شده بود با بروز و شیوع این ویروس ناخواسته از این ظرفیت به خوبی استفاده شد.
وی در ادامه با انتقاد از اینکه آماری در خصوص تعداد معلمان مبتلا به کرونا و یا فوت شده به دلیل کرونا وجود ندارد، افزود: معلمان و کادر آموزشی برای تهیه بستر آموزش مجازی و اینترنتی از تمام توان، وقت ، امکانات شخصی خود استفاده کردند تا تعلیم و تربیت تعطیل نشود.
نماینده وزیر آموزش و پرورش گفت: در شرایط بحرانی کنونی تمام مسوولان و دست اندرکاران کشور بر این باور رسیدند که با استفاده از فضای مجازی و آموزش از راه دور بخشی از نیاز آموزش کشور تامین شود.
وی به خلاهای قانونی در خصوص استفاده ار فضای مجازی اشاره کرد و گفت: رفع این خلاها به سرعت ازسوی نهادهای قانون گذار و تصمیم ساز در حال پیگیری است که زمانی که دانش آموزان وارد فضای مجازی و اینترنت می‌شوند به یک فضای ایمن و سالم واردشوند.
وی با تاکید بر اینکه اولویت نخست نظام تعلیم و تربیت، سلامت دانش آموزان و فرهنگیان است ،اظهارداشت: در سال تحصیل جدید بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی و کادر آموزشی با رعایت پروتکل بهداشتی وارد ۱۰۷ هزار مدرسه شدند.
گفتنی است ، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

۴۶

کد خبر 1429342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =