اختصاص اعتبار ۳میلیارد ریالی برای تجهیز مدارس استان قزوین

استاندار قزوین گفت: اعتبار سیصد میلیون تومانی از محل اعتبارات تملک جهت تجهیز هنرستان‌های استان به اداره کل نوسازی استان اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت‌اله جمالی‌پور، استاندار قزوین در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات شهید امامی استانداری برگزار شد بیان کرد: بر اساس آمار بهداشت جهانی دو سال دیگر در خدمت این ویروس هستیم و لاجرم تا زمانیکه همه کشورها از دارو بهره مند شوند زمان لازم است اما نمی توان آموزش را تعطیل کرد.
جمالی پور گفت: باید با تعامل آثار این بیماری را کاهش دهیم. ستاد کرونا استان ماموریت یافته تا نظارت جدی بر مدارس داشته باشد تا شرایط ویژه ای برای علم آموزی دانش آموزان ایجاد گردد.
استاندار اظهار کرد: با توجه به دغدغه مردم، از مدیران می خواهیم تا با رعایت اصول بهداشتی دغدغه مردم را کاهش دهند. آغاز سال تحصیلی یکی از دغدغه های اصلی مردم است و در این میان با توجه به تلاش ضد انقلاب برای بدجلوه دادن اوضاع داخلی، نمی توان کشور را تعطیل کرد. به ویژه کشور ما که در تحریم به سر می برد.
جمالی پور بیان کرد: بودجه آموزش و پرورش ملی است و ساخت اردوگاه اولویت اول ماست و در اعتبارات مسیر ما مشخص است و خارج از مسیر نمی توان کاری کرد اما باید دید اردوگاه های موجود در استان تا چه حد مورد استفاده  قرار می گیرد.
او افزود: ما باید خلاقیت مالی اقتصادی داشته باشیم. دولت می تواند از اختیارات قانونی خود استفاده کند اما شرایط اقتصادی موجود محدودیت های زیادی ایجاد کرده است.
استاندار در ادامه با اشاره به مصوبات شورای آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کمیته ای جهت بررسی ساخت اردوگاه یانس آباد تشکیل شود و همچنین اعتبار سیصد میلیون تومانی از محل اعتبارات تملک جهت تجهیز هنرستان های استان به اداره کل نوسازی استان اختصاص یافت.

این مقام مسئول تصریح کرد: همه ما تربیت یافتگان این سیستم هستیم و معتقدیم توسعه و عزت کشور در گرو یک نظام آموزشی متعهد و پویاست.

48

کد خبر 1429518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =