پاسخ شرکت آبفا استان به سخنان فرماندار بویراحمد پیرامون وضعیت آب شرب روستای توت نده

فیض اله پاسره در پاسخ به اظهارات فرماندار بویراحمد در زمینه آب شرب روستای توت نده شهرستان دنا گفت: آب روستاهای توت نده ، سرتنگ، مجتمع های خدماتی و رفاهی و روستای ساران از محل چاهی با آبدهی ۱۹ لیتر بر ثانیه تامین می شود.

به گزارش خبرگزاری‌خبرآنلاین وبه نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد فیض اله پاسره در پاسخ به اظهارات فرماندار بویراحمد در زمینه آب شرب روستای توت نده شهرستان دنا گفت: آب روستاهای توت نده ، سرتنگ، مجتمع های خدماتی و رفاهی و روستای ساران از محل چاهی با آبدهی ۱۹ لیتر بر ثانیه تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به رشد جمعیت، آب این چاه پاسخگوی نیاز آب مجموعه های فوق الذکر نیست، که با توجه به این نیاز و پیگیری های مکرر مردم توت نده، شرکت آب وفاضلاب اقدام به تامین اعتبار، مبادله موافقتنامه در سال ۱۳۹۸ نموده است.
پاسره گفت: پس از تامین اعتبار شرکت آب وفاضلاب با ارائه گزارش توجیهی از شرکت آب منطقه ای استان درخواست تخصیص وتعیین محل چاه برای تامین نیازهای آبی جدید مناطق یاد شده نمود که با انجام بررسی های محل توسط شرکت آب منطقه ای اجازه حفر یک حلقه چاه عمیق درسفره آب زیر زمینی همان چاهی که در حال حاضر آب روستاهای مذکور را تامین می کند داده شد و براساس این اقدامات شرکت آب وفاضلاب عملیات پیمان را در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۹ به مناقصه گذاشت که شرکت حفاری دشت آب بویراحمد برنده مناقصه و قراردادی به مبلغ ۶/۲۷۳/۱۷۴/۶۷۲ریال منعقد کرد.
وی یادآور شد: متاسفانه بدلیل معارضات اجتماعی و اعتراضات مردمی، حفر این چاه میسر نشد و حل موضوع جهت تعیین تکلیف به مراجع ذیربط ارجاع داده شده است.
پاسره با بیان اینکه شرکت آب وفاضلاب استان متولی تامین آب شرب مردم است تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب استان وظیفه دارد نسبت به مطالعه وتامین آب آشامیدنی مردم با نظر کارشناسی تلاش کند.
وی در پاسخ به توضیحات فرماندار شهرستان بویراحمد یادآور شد: براساس اطلاعات این شرکت، چاه حفر شده در منطقه ساران که آب روستاهای ساران، توت نده، سرتنگ ومجتمع های خدماتی و رفاهی را تامین می کند دارای دبی ۱۹ لیتر در ثانیه است .
مدیر عامل شرکت آبفا استان کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: براساس مصرف سرانه ۲۰۰ لیتر آب در روز به ازای هر نفر و با احتساب هدررفت آب در درون شبکه، ظرفیت آبدهی این چاه، تامین آب برای جمعیت ۵۷۴۶ نفر است و این شرکت موضوع تامین آب ۳۰ هزار نفری را با چاه فعلی تایید نمی کند.

۴۶

کد خبر 1429715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =