۰ نفر
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
موضع گیری نرم لودریان نسبت به حزب الله

ایسنا نوشت: وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد که باید میان بخش نظامی حزب‌الله و بخش سیاسی آن که منتخب لبنانی‌هاست، تمایز قائل شد.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با رادیو فرانسوی "رادیو اینتر" اظهار کرد: در برخورد با این مساله، مسائل مختلف سیاسی، طائفه‌ای و تاریخی وجود دارد.

وی ادامه داد: لبنانی‌ها پیشتر بر سیاست دور نگه داشتن خود از درگیری‌ها در منطقه تاکید کرده بودند، اگر این رویکرد ادامه نداشته باشد و اصلاحات اجرایی نشود، این کشور در معرض خطر تبدیل شدن به یک میدان درگیری‌های بین‌المللی است و نه ما و نه لبنانی‌ها آرزوی وقوع این امر را نداریم.

لودریان عنوان داشت که تاکید بر ایستادگی در کنار لبنان نتیجه روابط مستحکم میان دو کشور در تمامی سطوح فرهنگی، اجتماعی، فرانکوفونی و همچنین در سطح روابط شخصی نیز است.

از سوی دیگر، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که کشورش به عملیات نظامی خود در مالی ادامه خواهد داد.

پیشتر دو سرباز فرانسوی در مالی جان خود را از دست دادند.

لودریان تصریح کرد: فرصتی برای رهایی از هوشیاری و بیداری وجود ندارد، ما در حال پیشروی در مالی هستیم و برای تضمین امنیت‌مان و امنیت کشورهای دیگر، می‌جنگیم.

وی گفت: این مبارزه، طولانی مدت و دشوار است. به ویژه که صحبت از منطقه‌ای است که از لحاظ مساحت، شبیه اروپا است. مناطقی که فرانسه در آنها عملیات نظامی انجام داده است، به زندگی مسالمت آمیز بازگشته‌اند.

312 310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1429825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =